... 1987 рік. Цей першовересень був особливим. Особливим не лише для першокласників, яких шкільний дзвінок вперше покликав за парти, запрошуючи в цікаву подорож у Країну Знань, але й для нас, їх учителів, які також вперше розпочали тут свою професійну діяльність. Особливим і для нашої нової школи №5, яка теж вперше відчинила двері для допитливої, гамірної, новонародженої шкільної сім'ї. Проте історія самої споруди нашої школи розпочалась набагато раніше. 

 



ІСТОРІЯ ШКОЛИ
1834 Розпочато будівництво приміщення, у якому зараз знаходиться Тернопільська спеціалізована загальноосвітня школа №5 з поглибленим вивченням іноземних мов. 
Будівництво тривало більше 20 років і було завершене в 1857 році.
Приміщення школи є пам'яткою архітектури місцевого значення (охоронний номер 2003-М).

 
1857 В приміщенні сучасної ТСШ№5 розмістилась жіноча виділова школа імені святої Ядвіги. Її засновником була міська рада, яка застерегла, що цим закладом повинна керувати жінка. Першою вчителькою тут була Марія Котлінська. 
 
1860-1861 У цій, тоді 3-класній, школі навчалось 90 учениць.
 
1867-1868 Заклад реорганізований у 4-класну головну жіночу школу, де студіювали 110 дівчат. У ті роки тут працювало вже три вчительки, а також сторож. Міська рада оплачувала учительську працю, надавала приміщення, забезпечувала його утримання і опалення.
 
1867 Почали вивчати українську мову. Втім, її негайно ж вилучили з навчальної програми. 
 
1871 Школа стала 5-класною. У ній вивчали релігію, польську і німецьку мову, арифметику, історію, географію, фізику, польську літературу Французьку мову студіювали факультативно.
 
1874-1875 Відкрито шостий клас, а в наступному— сьомий. Розширився курс математичних наук та природознавства. У школі вже працювало, разом з директоркою, 8 учительок, а також два катехити: римо-католицький та греко-католицький. 
 
1881-1882 Кількість учительок зросла до п'ятнадцяти. Школа стала виділовою - тобто неповносереднім навчальним закладом для дівчат.
 
1888-1889 Жіноча традиція директорства зламалась: керівником став Владислав Сатке, який увійшов в історію як автор цікавої праці про Тернопільський повіт із географічно-статистичного погляду. Згодом до виділової школи для дівчат приєдналась ще й народна школа. 
 
1890-1891 У закладі навчалося понад 700 дівчат, з них у виділовій - 202 учениці. Пізніше додався восьмий клас.
 
Перед Першою світовою війною У школу ходила значна кількість бідних дітей зі Збаразького передмістя. Тому вчителі старалися надати їм матеріальну допомогу. На жаль, міська влада відмовилася фінансувати
8-й клас.

 
1896-1897 Перестав існувати восьмий клас, а школа із чотирикласної виділової знову перетворилася на трикласну. 
 
1898 Директор В. Сатке став учителем місцевої семінарії. А на його місце прийшов Казимір Футина.
 
1901 Відкрито паралельні класи з українською мовою навчання.
 
1904 Школу назвали іменем святої Ядвіги.
 
1906-1907 У школі навчалось 750 дівчат. Заклад був переповнений. Цю проблему розв'язало відкриття другої виділової школи для дівчат.
 
1911-1912 Директорство знову перейшло у жіночі руки Олександри Студзінської.
 
Період міжвоєнної Польщі Діяла семирічна жіноча школа. Її директоркою була Євгенія Модрицька. При жіночій школі діяв також пансіон. Це був заклад відкритого типу — вихованки мешкали у власних домівках. Крім іноземних мов, навчали тут гарним манерам та правилам доброго тону, грати на інструментах та танцювати. Дисципліна була суворою. А щоб не було різниці між представницями різних станів, усі ходили в одностроях— темно-синіх спідничках і білих блузах на зразок матросок. Деякий час у цьому приміщенні діяла ще й жіноча школа імені Гофманової, яка пізніше перейшла в шкільний будинок на Бродзінського (Хмельницького), де тепер Галицький інститут ім. В. Чорновола.
 

 
1930 - 1937 У приміщенні школи навчався Мар’ян Лукасевич, майбутній діяч ОУН-УПА.
 
Повоєнні роки Почала працювати середня школа №4 із російською мовою викладання, яка знаходилась тут до 1985 року.
 
Кінець 50-х Надбудували третій поверх.
 
Сьогодення З 1987 року по даний час у цьому приміщенні діє ТСШ №5 з поглибленим вивченням іноземних мов.
 

   Завітайте на затишну вуличку Камінну, де досі зберігаються сліди старовини і чути молодечі голоси вже сьогоднішніх учнів спеціалізованої школи №5 та полистайте сторінки нашого сайту. Модератори сайту не претендують на повноту історії. То ж якщо у вас є додаткова цікава інформація, ми будемо раді її отримати. Наші контакти: [email protected]; тел. (0352) 25-36-96. 

 

 

 

1987 рік 

Виконавчий комітет Тернопільської міської ради народних депутатів 14.07.1987 року вирішив у зв’язку із завершенням капітального ремонту приміщення по вул. Правди, 2 відкрити у ньому 1 вересня 1987 року новостворену середню школу №5.

Наказом Тернопільського міського відділу народної освіти від 12.06.1987 року №505-к директором школи призначено Сов’яка Богдана Семеновича, який до цього призначення багато років працював інспектором обласного управління освіти.

На момент відкриття 01.09.1997 року у школі працювало 42 вчителя.

 

18 працівників школи із 42, які її відкривали у 1987 році, продовжують працювати у школі по даний час (2015р.). Вірність п’ятій школі з першого дня її заснування зберегли: Андрющенко Т.Ю., Гамулевич О.П., Гаргура Г.С., Дзьоба О.В., Дідух Л.Ю., Заболотна О.А., Киянчук О.І., Коваль Г.І., Коваль С.В., Костинська С.Й., Миськів Л.Л., Назар О.М., Потокій О.В., Сенишин О.Я., Стрільчук М.С., Фаріон Н.А., Черненко Б.Б., Човник М.М.

 

1989 рік 
 

 

 

Молодші класи (1-3) переведено на п’ятиденний навчальний тиждень.

 

 

Атестати отримали 29 випускників.

 

1990 рік 
 

У квітні 1990 року директором школи призначено Поврозника Петра Івановича.

 

У серпні 1990 року, за рік до славнозвісного ГКЧП у Москві та проголошення державної Незалежності України, первинною партійною організацією школи було прийнято рішення про саморозпуск та здачу квитків членів КПРС у Тернопільський міськом партії. Керівника допризивної підготовки Бука П.В., якому було доручено здати партійні квитки, у міськомі партії попросили передати прохання колишнім членам партії не розголошувати про цю подію. Це був сміливий крок членів педагогічного колективу, тим більше, якщо врахувати, що секретарем первинної партійної організації школи була Острожинська Т.Н., дружина колишнього першого секретаря Тернопільського обкому партії, якого влітку 1990 року перевели у м. Київ на посаду другого секретаря ЦК Компартії України. Так тихо і спокійно у серпні 1990 року наша школа попрощалась із комуністичним минулим.

1 вересня 1990 року на свято Першого Дзвоника вперше було запрошено священика, який спільною молитвою благословив усіх учнів і вчителів, а після Першого Дзвоника зайшов у кожен клас і освятив шкільні приміщення.

 

Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 27.11.1990 року школі надано юридичну та фінансову самостійність.

 

Рішенням ради школи від 26.04.1990 року з 01.09.19990 року введено п'ятиденний навчальний тиждень для всіх учнів школи та скорочено тривалість уроків до 40 хвилин. Передбачено проведення обов'язкових для кожного вчителя додаткових групових та індивідуальних занять із учнями, що відчувають труднощі у навчанні, з розрахунку не менше 5 хвилин за кожний проведений урок, відповідно до графіку, складеного адміністрацією школи. Експеримент тривав 5 років і був зупинений Тернопільським міськвно як такий, що не вписувався у строго централізовану систему освіти та нормативні документи Міністерства освіта України.

Атестати отримали 25 випускників, із них двоє нагороджені срібною медаллю.

 

 

1991 рік 

Відкрито недільну школу по підготовці дітей дошкільного віку до навчання у школі та раннього вивчення англійської мови.

 

Атестати отримали 32 випускників, із них 5 нагороджено срібною медаллю.

 

 

1992 рік 

Розпочалась багаторічна і плідна співпраця школи №5 та Американських Рад з міжнародної освіти. Щорічно протягом осіннього періоду на базі школи проводиться набір школярів з усієї області за "Програмою обміну майбутніх лідерів (FLEX)». Це програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США за підтримки Міністерства освіти і науки України. Програма дає можливість українським школярам протягом одного навчального року навчатись у школі в США, проживаючи в американській сім'ї.

Успішно пройшли апробацію перші 14 альтернативних навчальних посібників з англійської мови, зокрема: Carousels, Flights, Caravans Drums, Bells, Trumpets, Caravans, Journeys, Discoveries, Pageants, Celebration, Parades, Adventures, Explorations, Triumphs.

Усі вчителі - військовозобов'язані урочисто прийняли присягу на вірність Україні.

 

Атестати отримали 24 випускники, із них нагороджені: золотою медаллю – 1, срібною медаллю - 1.

 

1993 рік 

Атестати отримали 42 випускників, із них двоє нагороджено золотою медаллю.

 

 

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» стала Шаравара Діана (Флорида).
 
 

 

1994 рік 

Атестати отримали 38 випускників, із них троє нагороджено золотою медаллю.

 

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» стала Шпак Тетяна (Орегон).

 
 
 
1995 рік 
 

Шкільна бібліотека поповнилась великою кількістю різноманітних словників та енциклопедій, подарованих школі представниками української діаспори в Америці Helen та Tetti Kozar, серед яких Frank and Wagnall's Standard Desk Dictionary (28 томів).

Атестати отримали 29 випускників, із них двоє нагороджено золотою медаллю.
 
 

Фіналістами україно-американської програми «FLEX» стали: Ткаченко О., Грусевич В. (Каліфорнія).
 
 
 
1996 рік 

Вчителі англійської мови почали використовувати у своїй роботі альтернативні навчальні комплекси Headway та Project.

 

Атестати отримали 32 випускників, із них двоє нагороджено золотою медаллю, один срібною.

 

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» стала Іванчук Наталія (Мінесота).

 

1997 рік 
 

Незвично розпочався навчальний рік у 1997 році. У вчителів появилась нова колега, а у учнів - незвичайна вчителька, волонтер Корпусу миру США Дженіфер Хоган. Так з'явився міст дружби між американським містом Річмонд штату Вірджинія і Тернопільською школою №5. Протягом двох років Дженіфер викладала літературу США та країнознавство для старшокласників та проводила цікаві позакласні заходи. На її заняттях старшокласники були не просто учнями: інколи журналістами, оскільки вчилися писати статті; інколи спортсменами – вчилися грати у бейсбол та американський футбол; майстринями – навчались мистецтву орігамі та плетінню; акторами – жодне заняття не проходило без співу і музики, театральних сценівок. А 14 жовтня 1998 року на свято Покрови багато тернополян із здивуванням спостерігали як через центр міста у напрямку п’ятої школи прямувала панянка у вишуканому українському національному вбранні: чудова вишиванка, коралі, віночок на голові. Ще більшим було їхнє здивування, коли дехто із них при спробі поспілкуватися з’ясовував, що панянка – корінна американка. У одній із листівок, надісланій після повернення додому, Дженіфер так згадує два роки, проведені у п’ятій школі: «Мені сподобалось тут працювати. Я із теплотою і вдячністю завжди буду пам’ятати вас усіх, вашу підтримку і турботу».

 

На запрошення Демократичного Союзу Данії група вчителів англійської мови та директор школи відвідали Данію. Програма візиту включала: вивчення досвіду роботи різних типів шкіл датських міст Копенгаген, Сківе, Ніборг, Кораар; відвідування парламенту Данії та королівського палацу; спостереження за місцевими виборами у ролі офіційних міжнародних спостерігачів та зустрічі із кандидатами в органи місцевого самоврядування Данії.

Атестати отримали 52 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 7, срібною медаллю – 3.
 
 
 
1998 рік 

Атестати вручено 38 випускникам, із них 5 нагороджені золотими та 5 срібними медалями. Серед них Савчук Самвел – автор більше 250 віршів, випустив збірку віршів «Мовою почуттів», захоплюється філософією та фотомистецтвом.

На базі школи почала працювати приватна школа з удосконалення навиків розмовної англійської мови, заснована американським професором Томасом Шніком (університет штату Вісконсіс). Співпраця з Томасом Шніком протягом 1998-2003 рр. сприяла удосконаленню методичної та фахової майстерності вчителів англійської мови та поповненню навчальних кабінетів цікавою літературою та посібниками.

Заступником директора школи з поглибленого вивчення іноземних мов призначено Ткаченко Т.О., досвідченого та талановитого педагога, з приходом якої у школу почалась реалізація багатьої цікавих проектів, реалізація яких дозволила у певній мірі змінити концептуальні підходи вчителів до навчання та виховання учнів та започаткувати міжнародну співпрацю школи із навчальними закладами інших країн.

Переможцем відкритого міського конкурсу для старшокласників "Екологія мого міста" стала учениця школи Ірина Гаврилюк.

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» стала Вагатович Юля (Джорджія).

 

1999 рік 

Започатковано чудову традицію проведення засідань педагогічних рад як творчих лабораторій за участю активістів учнівського та батьківського самоврядування.

Цікаво та нестандартно  було проведено педраду на тему «Яким повинен бути сучасний вчитель». Педраді передувала велика підготовча робота: методичні творчі лабораторії, де кожен вчитель міг запропонувати свої ідеї та проекти щодо удосконалення сучасного уроку та роботи школи; серії уроків, на яких застосовувались інноваційні методи навчання. Дуже цікавими для учасників педради виявились результати проведеного  анкетування учнів та зачитані уривки із написаних учнями творів на теми: «Моя школа через 10 років», «Лист вчителю», «Лист директору», «Якою я бачу школу майбутнього», «Якби я був директором школи…», «Якби я був вчителем…». Це була незвичайна педрада, на якій панувала дружня творча атмосфера. Вчителі працювали групами, відповідно до проблеми, над якою працювали, обґрунтовуючи свої висновки і пропозиції. На окремих столах були розміщені конспекти проведених уроків. На стіні розміщений екран настрою вчителів, з яким вони ідуть у той чи інший клас і перед педрадою всі замальовували квадратики різними кольорами. Результати були вражаючі.

Козак І.Я., учителька англійської мови як фіналіст програми «Україно-американські премії за досягнення у викладанні – 1999» була учасником міжнародної конференції «Святкуючи досягнення у викладанні на перетині культур», яка проходила на базі університету штату Делівері (США). Участь у цій конференції започаткувала тривалу і цікаву співпрацю Козак І.Я. та її учнів із їхніми ровесниками Portland Middle School (CША) та їх вчителькою Сандрою Міллер.

Вчителі іноземних мов взяли участь у таких міжнародних конференціях як «Демократія і мир» у Німеччині та «Педагоги проти насильства» у Австрії.
 

Атестати отримали 29 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 7, срібною медаллю – 2.

 

 

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» стала Кохановська Леся (Техас).

 

 

2000 рік 
 

Започатковано ще одну цікаву для дітей справу. Щороку актова зала школи буває вщерть переповнена красою і грацією, піднесеним настроєм, щирим сміхом, яскравими костюмами, неповторними усмішками учасниць конкурсу «Міс школи» і «Міні-міс». Головний результат конкурсу: змагання перетворюється у свято, феєричний фонтан талантів, хорошого настрою, незабутніх вражень глядачів і учасників свята.

Учителі школи брали участь у міжнародних конференціях «Проблеми мирної педагогіки» у Польщі та у Всесвітньому марші «Жінки – 2000» у Румунії.

 

Почато реалізацію проекту «Happy English» основним гаслом якого було кредо «Вчитись весело».

 

Вийшов перший номер журналу «A Butterfly for a Better World» («Метелик для кращого життя»), дописувачами якого були учні та вчителі англійської мови.

 

Атестати отримали 65 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 5, срібною медаллю – 7.

 

Фіналістами україно-американської програми «FLEX» стали: Лазо А. (Аляска), Кучирка Т. (Флорида).

 

 

2001 рік 

У школі почав працювати волонтер із Німеччини Патрік Юнг, стипендіат фонду Robert Bosch Stiftung. Протягом двох років Патрік проводив для учнів школи факультативні заняття з німецької мови та цікаві позакласні та позашкільні заходи, пов’язані із вивченням історії, культури та побуту німецького народу. Він був бажаним гостем на всіх шкільних заходах. На святі Прощального дзвоника у 2003 році Патрік озвучив такий відгук про нашу школу: «П’ята школа – це «супер школа», де демократія у відносинах вчителів та учнів, нові методи викладання є показником європейського розвитку освіти. Це велика дружня родина, у якій панує злагода і гарний настрій». До речі, Патрік залишив п’яту школу із хорошими знаннями з української мови, нашої культури та побуту.

Школу закінчили 81 випускників, із яких 10 нагороджені золотою, а 5 срібною медаллю. Серед них: Гаврилюк Ірина – фіналіст Всеукраїнських чемпіонатів та конкурсів зі спортивного бального танцю, учасник європейських молодіжних зустрічей, волонтер екуменічної спільноти  Taize у Франції; Чаїнська Марія – ведуча прямого ефіру «Радіо-тон».

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» стала Твердоступ Оля (Канзас).
 
 
2002 рік 
 

Директор школи Поврозник П.І. як фіналіст американо-української програми «Партнери в освіті (програма для директорів шкіл)» був запрошений урядом США на стажування в американські навчальні заклади, яке проходив на базі Hight school м. Нью-Ендікот, Middle school м. Ітака, Blodshet school м. Сіракузи, BOCES (центр професійної підготовки та надання освітніх послуг) м. Бігемтон.

Рішенням педагогічної ради від 21.11.2002 року започатковано проведення конкурсу «Я – особистість» з метою виявлення неординарних, обдарованих учнів та залучення їх до саморозвитку і самореалізації. Визначення і нагородження кращих учнів по кожній паралелі проводиться щорічно в період з 1 по 14 червня в урочистій обстановці за участю учнів, вчителів, батьків та адміністрації школи.

Участь вчителів школи у мжнародному семінарі «Культура миру» у Норвегії.

 

Учителі іноземних мов почали навчати учнів за альтернативними підручниками Ping Pong німецького видавництва Heuber.

 

Ткаченко Т.О., вчитель англійської мови, взяла участь у роботі Міжнародної конференції RIDEF (педагогіка Freinet), що проходила у м. Варна (Болгарія). Результатом став спільний проект «Rita 2002. Freinet Pedagogy - A Bridge For the Rights all the Citizens».

Розпорядженням міського голови № 627 від 21.06.2002 року на будинку школи встановлено меморіальну дошку для вшанування відомого діяча ОУН-УПА Мар’яна Лукасевича, який з 1930 по 1937 рік навчався у Тернопільській гімназії з українською мовою навчання, яка тоді знаходилась у приміщенні нашої школи. Активно займався футболом та велоспортом. Був центрофорвардом футбольної команди юніорів українського спортивного товариства «Поділля» м. Тернополя. Команда була настільки сильною, що зуміла завдати нищівної поразки (3:0) «непереможній» польській юніорській команді «Погонь».

Атестати отримали 78 випускників, із них 6 нагороджені золотою медаллю.

 

Фіналістами україно-американської програми «FLEX» стали: Брилінська Л., Пасічник Н. (Північна Кароліна), Міщук О. (Південна Кароліна).

 

 
2003 рік 

Започатковано чудову традицію школи – щорічну загальношкільну прощу до Зарваниці 1 червня у Міжнародний день захисту дітей. Зазвичай у цей день від школи вирушає колона із 15-20 автобусів із учнями, вчителями та бажаючими батьками. У кожному автобусі за екскурсовода – семінарист Тернопільської духовної семінарії. По дорозі до всеукраїнської святині – пісні на релігійну тематику та настановчі бесіди семінаристів. У Зарваниці – служба Божа, проведена спеціально для паломників із нашої школи; Хресна Дорога разом із семінаристами; молитва та поклоніння чудотворній іконі Матері Божої у старій дерев’яній церкві; відвідини музею Йосифа Сліпого у с. Заздрість та храму отців Домініканців у с. Язлівець і т.д.

Учні 3-Б класу під керівництвом вчительки Дзьоби О.В. випустили збірку віршів та малюнків «Водограй».

 

 

Участь вчителів школи у міжнародній конференції «Жінки у демократичному суспільстві» у Швеції.

 

 

Атестати отримали 99 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 6, срібною медаллю – 3.

 

 

Фіналістами україно-американської програми «FLEX» стали: Заверуха В. (Кентукі), Редчук Н. (Нью-Джерсі), Мудра У. (Техас), Маліцька С.

 

 

 

 
2004 рік 

Започатковано спільний польсько-український проект «Громадянська освіта: права дитини», у якому прийняло участь більше третини вчителів школи. Втілення ідей проекту відбувалося на базі нашої школи та гімназії № 23 і школи № 84 м. Познань (Польща). Цікаві зустрічі із польськими вчителями, навчання, відвідування соціальних служб м. Познань, відвідування уроків у польських колег та спілкування із їхніми учнями послужила хорошою школою для вдосконалення різних форм і методів роботи з дітьми і громадськістю щодо дотримання прав дітей. Польські колеги з інтересом вивчали досвід вчителів нашої школи та знайомились із нашою історією, культурою, побутом.

Атестати отримали 93 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 6, срібною медаллю – 2.

 

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» стала Лобунь Катя (Мічіган).

 

2005 рік 

Атестати зрілості вручено 120 випускникам, із яких 17 нагороджені золотою медаллю та 7 – срібною. Серед них – автори гімну школи Поврозник Розалія і Рудакевич Наталя та юний народний умілець Живко Максим. Власна колекція його вишиванок налічує більше 30 картин. У 2005 році йому присвоєно звання народного майстра з художньої вишивки. Вишиванки, у тому числі й рушники-обереги, неодноразово експонувалися у Києві на День Незалежності. Максим став переможцем Першого Всеукраїнського фестивалю дитячого та юнацького мистецтва «Пісенні Медобори – 2005». До речі, у родині Максима вишивають уже чотири покоління, донині у них зберігаються рушники, датовані 1926 роком. Рудакевич Наталя є автором музики гімну школи. Вона – Лауреат Першого Всеукраїнського конкурсу на кращий музичний твір юних композиторів-виконавців «Жива музика – 2001», володар «Гран-прі» обласних конкурсів «Творчість юних» в 1999-2002 роках в номінації виконання фортепіанної музики.

Волонтер із Польщі Аніта Сташкевич допомагає учням удосконалювати та поглиблювати їхні знання з польської мови, історії та культури Польщі.
 

Мариніна О.І., вчителька німецької мови, бере участь у міжнародному семінарі педагогів-германістів, що проходив за сприяння Гете-інституту у м. Мюнхені (Німеччина). У семінарі приймали участь вчителі із Австралії, Болгарії, Бразилії, Нової Зеландії, Парагваю, Росії та України.

Гуцул З.Б., вчителька української мови та літератури, стала переможцем обласного та фіналістом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2005».
 

Ткаченко Т.О., вчителька англійської мови, стала однією з 1000 жінок світу, які стали «Номінантами Нобелівської Премії Миру 2005».
 
 
 
2006 рік 
 

З ініціативи Славської О.Л., вчительки англійської мови, школа стає учасником Міжнародного проекту «Вчителі без кордонів», у рамках якого вчителі школи мали можливість вивчати досвід роботи таких навчальних закладів Голландії як «Matia School» м. Гефрен, Hooghuis Lyceum м. Хім, медичний коледж м. Найменген. Великі враження та натхнення до роботи мала співпраця у рамах проекту з колегами із Нідерландів та Бельгії, зустрічі із членами Європарламенту, участь у засіданнях та обговореннях важливих для української освіти питань.

Мариніна О.І., вчитель німецької мови, стала переможцем обласного та фіналістом всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2006».

 

Початок реалізації проекту «Five House». А все розпочалося із звичайної шкільної дискотеки, яку організовували старшокласники школи. Згодом влаштування шкільних вечірок взяли на себе «шалені хлопці» Гнатишин Юра, Дуда Віталій, Коробка Юрій, у яких за декілька років шкільне захоплення перетворилося у життєве хобі. Тематичні вечірки, вдало підібрана музика, шокуюче різноманітне освітлення, оповите легким гліцериновим димом і це ще не все, чим зацікавлювало шкільну молодь «Five House».

Атестати отримали 106 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 14, срібною медаллю – 2.

 

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» став Кохановський Мирон (Північна Кароліна).

 

 

2007 рік 
 

Випущено фотоілюстрований альманах «School # 5: I Love You» з нагоди 20-річчя школи.

 

 

Директор школи Поврозник П.І. став лауреатом обласного конкурсу «Людина року – 2007».

 

 

Громадськістю міста школа визнана як найпрестижніший та найпопулярніший навчальний заклад м. Тернополя.

 

 

Школу закінчило 79 випускників, із яких 10 нагороджені золотою, та 2 – срібною медалями. Серед них – Маріанна Михайлюк, Президент учнівського самоврядування у Тернопільській області, секретар Першого Всеукраїнського форуму старшокласників та представник Всеукраїнської ради старшокласників.

Педагогічною радою затверджено «Модель вчителя 5-ої школи» та «Модель випускника 5-ої школи».
 
 
2008 рік 
 

Школа вдруге визнана найпрестижнішим та найпопулярнішим навчальним закладом міста Тернополя.

 

Учителі англійської мови почали працювати за найновішими підручниками Enterprise англійського видавництва Express Publishing.

 

За результатами конкурсу «Знову РАЗОМ: молодіжні обміни – 2008» нашими партнерами стала Католицька Гімназія м. Млава (Польща). Відповідно до умов конкурсу з 20 по 25 жовтня 2008 р. у ТСШ № 5 перебувала делегація вчителів та учнів з Польщі. Проект був фінансований Міністерством закордонних справ Республіки Польща, за підтримки Міжнародної громадської організації «Фундація Польсько-Української співпраці ПАУСІ» та Тернопільського обласного Благодійного Фонду «Єдність». Метою проекту було вивчення слідів Польської культури на теренах Тернопільської області, удосконалення учнями мовленнєвих навичок з польської та англійської мови, налагодження дружніх партнерських стосунків між молодим поколінням українців та поляків, підвищення фахового рівня вчителів.

У період з 12 по 17 листопада 2008 року троє вчителів та 14 учнів ТСШ № 5 відвідали Католицьку Гімназію м. Млава (Польща). Оскільки проект, зреалізований у Польщі називався «Ми і ви англійською – щодня», для українських і польських дітей була чудова нагода удосконалити знання з англійської мови. Для них польські партнери організували сеанс англійською мовою у планетаріумі міста Ольштин, екскурсію по Варшаві, діти працювали у лінгвістичних майстернях, презентували Україну та Польщу англійською мовою.

Атестати отримали 75 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 7, срібною медаллю – 1.

 

2009 рік 
 

Школа стала переможцем акції «Народний бренд – 2009» у номінації «кращий навчальний заклад» (школа).

 

 

За вагомий внесок у розвиток іміджу освіти України школа нагороджена дипломом Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України і вимпелом «Флагман освіти і науки України». Матеріали про роботу школи поміщені у збірнику «Флагмани освіти і науки України (кращі освітяни та науковці України)».

Третій рік підряд школа стала лауреатом міського конкурсу як найпрестижніший та найпопулярніший навчальний заклад міста.
 

Атестати отримали 99 випускників, із яких нагороджені золотою медаллю – 6, срібною – 3. Серед них зіркові випускники та прекрасні іміджмейкери школи Романюта Едуард та Смачило Христина, які за період навчання у школі добились чималих творчих досягнень, зокрема:
  • Романюта Едуард – володар міжнародних та всеукраїнських гран-прі, переможець багатьої пісенних конкурсів, телеведучий програми «Крок до зірок» на Першому Національному каналі України, номінант «Юне обдарування» в «Золотій книзі України», володар почесної грамоти Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у розвиток української культури.
  • Смачило Христина – лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького пісенного мистецтва «Кришталевий жайвір», Міжнародного фестивалю мистецтв «Світ для молодих» (Будапешт), VІІІ Всеукраїнського конурсу «Чорноморські ігри», Всеукраїнського телевізійного вокально-хорового дитячого конкурсу «Крок до зірок», «Тернопільська панночка – 2002»
2010 рік 

 

Протягом року у школі працювала волонтер фінського відділення Міжнародної асоціації молодіжних культурних обмінів у рамках програми Європейської Волонтерської Служби Катаріна Хелі ААкконен.

 

Реалізація спільного україно-нідерландського проекту «Наш спільний дім – Європа», у рамках якого були неодноразові зустрічі учнів школи із Карелом Брандсом – Генеральним секретарем організації «Східно-європейський центр» (Нідерланди) та Борро Хавером – Президентом благодійної організації «Подай руку допомоги» (Нідерланди).

Шкільний євроклуб «Єднання» виграв Всеукраїнський інтернет-конкурс «Чи знаєш ти Європу?» і був нагороджений дипломом представництва Євросоюзу в Україні.

Андрющенко Т.Ю. – заступник директора з навчально-виховної роботи педагогічною громадськістю міста визнана Лауреатом в номінації «Кращий заступник директора».

Атестати про повну загальну середню освіту вручено 84 випускникам, із яких 13 нагороджені золотою та 1 – срібною медалями. Серед них – Оленин Андрій, багаторічний організатор та ведучий цікавих загальношкільних заходів, та Бачун Ліля – переможниця Всеукраїнського конкурсу «Ой не ріж косу, бо хорошая». Юна «мавка» нашої школи перемогла у своїй віковій групі довгокосих красунь з усієї України.

 

2011 рік 

Співпраця між вчителями і учнями із міста Млава (Варшавське воєводство Польщі) у рамках ініціативи «Разом», що організовувалась фундацією «ПАУСІ».
 

Учень 11 класу Німилович Тарас став переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук України з хімії і отримав стипендію Президента України.

Учні 11 класу Білоус Андрій та Гобрій Юля пройшли курс однорічного навчання у США як фіналісти україно-американської програми «Акт у підтримку свободи».

 

Учні 9-В класу піднялися на найвищу точку українських Карпат та отримали свідоцтва про неповну середню освіту.

 

Атестати отримали 49 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 7, срібною медаллю – 3.

 

 

2012 рік 
 

Атестати отримали 69 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 8, срібною медаллю – 1.

 

Фіналістами україно-американської програми «FLEX» стали учні Венгринович Анастасія (10 клас) та Стрільчук Оксана (11 клас) і отримали право на однорічне навчання у США.

 

2013 рік 
 

Наказом МОН України від 15.07.2013 року № 337-10 шкільному ансамблю сопілкарів «Дударики» присвоєне почесне звання «Зразковий художній колектив».
 

Атестати отримали 66 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 12, срібною медаллю – 2.

 

 
2014 рік 
 

Створено сайт школи.

 

Вчителі та учні-старшокласники були активними учасниками Тернопільського Євромайдану, а такі вчителі як Заверуха Н.Б. (голова ради школи, вчителька англійської мови), Славська О.Л. (вчителька англійської мови), Черненко Б.Б. (класовод), Ткачук Л.М. (завідуюча бібліотекою) – активні учасники Євромайдану у місті Києві.

Розгортання волонтерського руху серед учнів, вчителів та батьків школи по наданню допомоги воїнам АТО.

 

Робота над проектами «Буквар для депутатів» та «Конституційна реформа в Україні: погляд із-за шкільної парти».

 

Започатковано спільний україно-польський проект «Разом до демократії», у рамках якого група учнів 10-11 класі представляла школу на форумі у Польщі. За результатами форуму Міністерство Освіти Польщі випустило збірник із його матеріалами, у якому розмістило проект наших учнів «Буквар для депутатів». Цей збірник було розповсюджено серед усіх учасників проекту.

 

У школі працювала волонтер із Польщі Магдалена Ольщовець.

 

Учень 11 класу Маринін Святослав став переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук України з фізики і отримав стипендію Президента України.

Атестати отримали 66 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 10, срібною медаллю – 2.

 

 

2015 рік 

Школа нагороджена дипломом Міністерства освіти і наукки України та Національної академії педагогічних наук України за творчу співпрацю з підвищення якості національної освіти.

Випущено збірник «Золота еліта Тернопілля», у якому розміщено матеріали про п’яту школу та її директора Поврозника П.І. як Лауреата обласного конкурсу «Людина року».
 

 Похилий Олександр Ігорович, випускник 2000 року, призначений головою Тернопільської районної адміністрації 


 

Едуард Романюта, випускник 2009 року, відкривав Євробачення-2015 у Відні. 
 

 

Учениця 11 класу Тешнер Вікторія, володарка корони «Міс Тернопіль-2014» стала фіналісткою Національного конкурсу краси і таланту «Королева України 2015».
 

Команда учнів 8-В класу стала переможцем загальноукраїнського конкурсу «Samsung назустріч знанням». Головний приз конурсу – смарт-клас від Samsung. так, завдячуючи творчості та наполегливості наших учнів, уроки стануть ще більш цікавими та захоплюючими завдяки впровадженню інтерактивних технологій.

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» стала учениця 9-В Дарина Решетуха, яка отримала право на однорічне навчання у США (Монтана).

 

На фасаді школи  відкрили пам'ятну дошку Олександрові Орляку, який за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
 

 Атестати отримали 56 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 9, срібною медаллю – 1.

 

У вересні 2015 року почалася реалізація двох нових міжнародних проектів “TAKE ACTION” і "Book of freedom"  за участю вчителів іноземних мов та учнів 9-10 класів. Дані проекти спрямовані на підтримку транснаціональних освітніх відносин, зміцнення співпраці та допомогу у подоланні перешкод у спілкуванні.

 Директор школи Поврозник П.І. обраний депутатом Тернопільської міської ради.

 

 Випускник 2001 року Грищук Максим Олександрович призначений першим заступником керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України.

2016 рік 

У липні 2016 року учні 9-10-их класів школи та вчителі іноземних мов взяли участь у європейському проекті "Erasmus+" "Youth project" та відвідали мальовниче польське містечко Поронін.

У липні 2016 року   заступник директора школи, учителька німецької мови Мариніна Ольга Іванівна виграла стипендію від Гете-Інституту й взяла участь у двотижневому міжнародному семінарі з методики та дидактики викладання німецької мови у баварському містечку Ґаутінґ (Німеччина).

У жовтні 2016 року одинадцятикласники школи та вчителі англійської мови взяли участь у міжнародному проекті "Go out from the shadow", який проходив у м. Вісла (Польща). 
 

У грудні 2016 року учні та вчителі школи вирушили у пошуки різдвяного дива до різних країн за власним сценарієм сентиментальної і чарівної казки "Сhristmas miracle" («Різдяне диво»), яку тернополяни мали нагоду побачити у тернопільській філармонії напередодні зимових свят. У постановці, яку зуміли підготувати за місяць, задіяли більше 100 (!) юних «акторів»-школярів від другого по 11 клас та їх вихователів. Номери виконувались англійською, німецькою та французькою мовами. 

 

Учень 5-А класу Діма Перець став призером Чемпіонату України з лижного фрістайлу (на спорткомплексі "Буковель").

 

Тарас Саноцький, учень 8-А класу, зайняв І місце у змаганнях зі спортивного танцю "Кубок України 2017 серед школярів та студентів" у категорії ЮН-2+Мол.Кубок Д Лат.

Школа стала фіналістом проекту "GoCamp 2017"  та влітку 2017 року проводитиме пришкільний мовний табір. Це новий формат табору, робочою мовою якого є англійська, німецька та французька. 

У травні 2016 року 28 учнів 7 - 9 класів, які складали міжнародні іспити з німецької мови Goethe підтвердили рівень володіння мовою А1 та А2 за шестиступеневою шкалою вмінь і навичок Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (ЗЄР) й отримали міжнародні сертифікати мовного іспиту з німецької мови Goethe-Zertifikat А1 та Goethe-Zertifikat А2.

 Атестати отримали 40 випускників, із них нагороджені: золотою медаллю – 4, срібною медаллю – 3.

 

2017 рік 

Владислава Боцян, учениця 7-Б класу, стала переможницею міжнародного літературного конкурсу на честь 700-ліття міста Любліна, у якому брали участь  169 учасників із різних країн світу. За 2016-2017 навчальний рік,  Владислава Боцян здобула три перші місця у престижних Міжнародних літературних конкурсах. 
 
Шкільна бібліотека стала переможцем обласного та фіналістом Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017» у номінації ««Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу».
 
У травні 2017 року 13 учнів 7-х класів успішно склали іспит з німецької мови Goethe-ZertifikatA1 FITINDEUTSCH 1, 14 учнів 8-х класів – іспит Goethe-ZertifikatA2 fürJugendliche – FitinDeutsch та 8 учнів – іспит Goethe-ZertifikatВ1, підтвердивши рівень володіння німецькою мовою А1, А2, В1 за шестиступеневою шкалою вмінь і навичок Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (ЗЄР). Турківська Вікторія, учениця 9-В класу, вчитель Мариніна О.І., показала найвищий результат з іспиту Goethe-Zertifikat В1 в Україні і нагороджена стипендією від Гете-Інституту на участь у літніх мовних курсах з німецької мови у м.Кельн, Німеччина.
 

З 16 по 21 жовтня 2017 року у місті Таураге Литовської Республіки в рамках здійснення Українсько-Литовських  обмінів молоддю школою було реалізовано проект "Удоконалюй себе та надихай світ навколо".
 

З 25.11.2017р. по 02.12.2017р. учні та вчителі нашої школи брали участь у проекті "Once upon a time" в рамках програми Erasmus +, молодіжного обміну між молоддю України, Польщі та Словаччини.

 

7 грудня 2017 року була підписана угода про співпрацю між ТСШ №5 та Goethe-Institut (Гете-Інститутом) в Україні в рамках проекту "Іспити у школах", за участі директора школи Поврозника П.І., заступника директора Мариніної О.І. та заступника директора та керівника мовного відділу Goethe-Institut в Україні Сюзанне Бекер. Така співпраця уможливлює участь у проекті «Міжнародні сертифікати з німецької мови для учнів», а також в інших освітніх заходах, тренінгах, курсах, ініційованих Goethe-Institut в Україні.
 
2018 рік 

У лютому учні 7,8,9 та 10-их класів, взяли участь у проекті «Демократія: політично освічений громадянин як основа держави» та завдяки ініціативі організації «Американські Ради з міжнародної освти» та при підтримці громадської організації «Солідарна Молодь» мали можливість відвідати  Верховну Раду України та Міністерство молоді і спорту. 

Святослав Романів, учень 8-А класу, став переможцем відбіркового етапу від Тернопільщини конкурсу дитячої творчості “Яскраві діти України” та разом із іншими учасниками взяв участь у гала-концерті “Яскравих…”, що відбувся в Києві у Палаці «Україна». 

Воробець Тамара, учениця 9-Б класу, стала переможцем восьмого  міжнародного фестивалю-конкурсу духовної пісні “Я там, де є благословіння”.

 

Юний маестро Владислав Супрунюк, учень 8-б класу, здобув диплом l ступеня на всеукраїнському фестивалі-конкурсі у Кам'янці-Подільському та переміг на обласному конкурсі молодих виконавців.

У травні у приміщенні Тернопільської міської ради було підписано Меморандум про співпрацю нашої школи із школою  міста Таураге у присутності членів делегації із Литви, щоб прибула до Тернополя з нагоди святкування Днів Європи, та мерів міст Тернопіль та Таураге. Завдяки підписаному Меморандуму навчальні заклади отримали можливість посилити обмін досвідом, а також спільно, як партнери брати участь у різних програмах, які фінансуються за кошти ЄС.

З 4 по 11 червня 2018 року група учнів 11-их класів та вчителів англійської мови взяли участь у молодіжному проекті «Let's Fight Pollution». Проект здійснювався у рамках Польсько-української ради обміну молоддю та полягав у пошуку шляхів вирішення проблем, пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища. за допомогою неформальних методів освіти.

Школа отримала офіційний статус Партнера Goethe-Institut в Україні "Goethe - Geprüft" в рамках проекту "Іспити у школах" та нагороджена Грамотою за тривалу співпрацю.

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» став учень 10-А класу  Коломийчук Денис, який отримала право на однорічне навчання у США (Денвер, Колорадо).

Владислава Боцян, учениця 9-Б классу, здобула блискучу перемогу у XXXIV Міжнародному літературному конкурсі ім. Ванди Хотомської, який відбувся у травні 2018 року м.Слупськ (Республіка Польща).  
 

1 вересня було відкрито комплексний спортивний майданчик на території школи.

 

Гресько Валерія та Максим Рапацький, учні 6-Б классу, стали чемпіонами світу у своїй віковій категорії на конкурсі бальних танців у Парижі.

 

2019 рік 

Турківська Вікторія, учениця 11-Б класу, отримала Диплом ІІ ступеня на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови, яка відбулася у м. Ужгород. 

Фіналістом україно-американської програми «FLEX» стала учениця 10-А класу  Саранчук Софія, яка отримала право на однорічне навчання у США.

 

У школі створено інструментальний оркестр "Ludwig van Project".

 

З 10 по 21.06.19 в рамках проекту Go Camp працював літній пришкільний англомовний табір Animal Planet. Цього року, кемпери співпрацювали із волонтером з Італії Аріаною Моліно. 

 

У вересні 2019 року з посади директора школи звільнився за власним бажанням Поврозник Петро Іванович, при загальному педагогічному стажі 50 років, із яких більше 30 років – результативна та ефективна робота у школі №5 м.Тернополя.

2020 рік 

Погорілу Оксану Іванівну 02.01.2020р. призначено на посаду директора школи за результами відкритого конкурсу.

 

13 учнів 11-их  класів було нагороджено золотими медалями.

 

Учень 11 – А класу Салюк Олег здав ЗНО з фізики на 200 балів (вч. Кравчишин А.Т.).

 

На XII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти 2020» робота директорки школи  Погорілої О.І. у тематичній номінації «Міжнародне співробітництво як важливий фактор конкурентоспроможності української освітньої системи» була нагороджена Золотою медаллю.

У ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 4 учні школи:Диплом І ступеня: Микитишин Артем – 10-Б клас – з фізики, вчитель – Кравчишин А.Т. Диплом ІІ ступеня: Бригідир Євген – 11-А клас – з екології, вчитель – Радкевич М.М.Диплом ІІІ ступеня:Коломийчук Денис – 11-А клас – з англійської мови,   вчитель – Хміляр М.З.; Салюк Олег – 11-А клас – з географії, вчитель – Гамулевич О.П.; Микитишин Артем – 10-Б клас – з інформатики, вчитель – Крамар М.П.


Учень 5-А класу Андрейчин Ігор (вчитель Гуцул З. Б.) отримав Диплом І ступеня за І місце у міському етапі X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Диплом ІІ ступеня за II місце на II етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, а також виборов II місце в обласному творчому онлайн-конкурсі, організованому Тернопільською обласною бібліотекою для дітей та Почесним консульством Угорщини в Тернопільській області, «Моя домашня бібліотека».

Боцян Владислава, учениця 10-А класу отримала диплом І ступеня на мультимедійному конкурсі в Новому Сончі(Польща) за короткометражний фільм-дослідження про пілота ІІ світової війни, а також посіла ІІ місце у VII Міжнародному літературному конкурсі ім. Марії Данілевіч Зелінської, який проходив у м. Влоцлавек (Польща).

Салюк Олег 11-А,  Бригідир Євген 11-А,  Мандзин Віталій 11-В, Снітинський Вадим 10 -А, стали стипендіатами Тернопільської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей міста Тернополя.

Була підписана Угода про співпрацю з Приватною школою I ступеня м. Вольштин, Республіка Польща з метою розвитку та інтеграції науки, взаємного обміну інформацією щодо загального і фахового навчання, розвитку культури і традицій українського та польського народів.

Підписано Меморандум про співпрацю з фондом «Благополуччя дітей», та реалізовано проєкт «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 1-4 класів у партнерстві з Представництвом міжнародної організації з міграції в Україні за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти та науки України.

 

2021 рік 

14 учнів 11-х класів нагороджені золотою медаллю «За високі досягнення в навчанні».

 

З лютого по травень 2021 року було зреалізовано довготривалий міжнародний молодіжний проєкт на порталі eTwining за участі України, Польщі, Португалії та Хорватії та за участі більше 70 учасників з чотирьох країн «Get to know each other in our own way». У проєкті  взяли участь учні 9-В, 10-Б, 10-В класів та вчителі англійської мови Хміляр М.З., Лесишин Н.Л., Галайда О.Я..

У міському етапі XІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка  здобула ІІ місце Човник Юлія  –  8-Б клас, вчитель – Стецик Н.П.


Микитишин Артем 11-Б, Романів Святослав 11-А, Ковдриш Анастасія 11-А, Димарецька Евеліна 6-Б, Перець Дмитро 9-А стали стипендіатами Тернопільської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей міста Тернополя.

 

Величко Віра Олексіївна успішно пройшла сертифікацію педагогічних працівників відповідно до професійного стандарту  «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».

 

Учениця 5-В класу Янішевська Надія, гурток «Юний художник»,  керівник Гаргура Г.С., отримала III місце II етапу I Міжнародного фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці.

 

12 учнів 8-9 класів успішно склали іспит з німецької мови Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch1, який відбувся 20 листопада 2021 року у нашій школі у рамках участі у міжнародному проєкті «Іспити у школах», ініційованому Goethe-Інститутом.

 

У грудні у школі розпочався інституційний аудит – зовнішнє оцінювання роботи освітнього закладу, під час якого незалежні експерти перевіряли дотримання вимог чинного законодавства у сфері загальної середньої освіти, оцінювали освітні та управлінські процеси закладу, функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Із висновком та рекомендаціями за підсумками аудиту можна ознайомитися тут.

 

 

2022 рік 
 
 

Наші учні подарували автомобіль військовим! У вересні було проведено благодійний ярмарок, на який школярі готували і продавали солодощі, щоб зібрати гроші на допомогу бійцям. Виявилось, що суми вистачило на машину, адже разом вдалося зібрати 208 тисяч гривень.

 

Незважаючи на всі труднощі, 3 випускників нашої школи продемонстрували чудові результати та здобули найвищий результат на Національному мультипредметному тесті! 

 

Школі виповнилося 35 років завзяття, розвитку та навчання! Ця вагома подія стала можливою завдяки спільним зусиллям вчителів, учнів, батьків та всіх, хто долучився до нашої освітньої родини. І звісно ж, завдяки нашим захисникам! Святковий захід відбувся у актовій залі, де усі мали змогу поділитися спогадами, емоціями та планами на майбутнє.

 

 

 

2023 рік 
 

У лютому відбувся загальношкільний онлайн-проєкт  «Алло, ми шукаємо таланти!». Цей захід проводився з метою виявлення здібностей та творчого потенціалу учнів, які довели, шо наша школа виховує справжні таланти.

 

Учениця 7-В класу  Вероніка Репріцева  стала однією з переможниць з танців на Кубку файного міста

 

Дмитрів Іван, учень 5-Б класу, та Полянчук Владислав, учень 4-Б класу  стали чемпіонами Золотої Ліги на турнірі «LEO CUP» у Львові.

 

Вийшло шосте незвичайне видання шкільного Календаря німецькою мовою, яке завдячує своєю появою у світ обдарованим дітям й підліткам школи №5 міста Тернопіль.

 

Наші учні разом з учителями взяли участь у проекті Flowers4School та отримали бокс із цибулинами. Так, на шкільний грядці зявилися тюльпани, гіацинти, крокуси, та нарциси від виробників квітів із Нідерландів.

 

Продано 200 примірників календаря німецькою мовою "З Україною в серці", з яких вдалося виручити 40 000 гривень на підтримку Збройних Сил України! . Дану суму перераховано у "Фонд Сергія Притули".

 

У червні учні 2-7 класів  приєдналися до літнього пришкільного мовного табору "Summer Fun", завдяки якому змогли не лише розважитися та провести час з користю, а й поглибити свої знання з іноземних мов. 

 

Мер міста особисто відвідав нашу школу та провів перевірку укриття разом із експертами, переконавшись у їхній готовності на випадок надзвичайних ситуацій.

 

Поділіться з друзями