Тернопільська спеціалізована школа I-III ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради Тернопільської області створена рішенням Тернопільської міської Ради від 11 травня 1994 року і є правонаступником середньої школи №5 м. Тернополя, створеної відповідно до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради народних депутатів від 14.07.1987року №312.

Територія закладу огороджена, використовується за призначенням, утримується в належному санітарно – гігієнічному стані.

Стан будівлі задовільний, але потребує заходів щодо енергозбереження (заміна вікон, утеплення фасадів), а також підсилення конструктивних елементів будівлі у зв’язку з тим, що приміщення сучасного закладу розташоване у приміщенні, будівництво якого розпочато у 1834році. Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Кількість поверхів у закладі – 3. У школі забезпечений за допомогою пандуса безперешкодний доступ до приміщення  для осіб з особливими освітніми потребами. На даний час інклюзивні класи не створені у зв’язку з відсутністю потреби.

Для реалізації освітнього процесу в школі функціонують 35 навчальних кабінетів, з яких 9 використовуються для учнів початкових класів НУШ.   У закладі наявні:

• 1 кабінет української мови та літератури;
  • 1 кабінет зарубіжної літератури;
  • 1 кабінет історії;
  • 7 кабінетів англійської мови;
  • 1 кабінет німецької мови;
  • 1 «Smart class»;
  • 2 кабінети інформатики;
  • 1 кабінет математики;
  • 1 кабінет фізики;
  • 1 кабінет хімії;
  • 1 кабінет географії;
  • 1 кабінет біології;
  • 1 кабінет християнської етики;
  • 1 кабінет образотворчого мистецтва;
  • 1 майстерня технічної праці;
  • 1 кабінет обслуговуючої праці.

Кабінети інформатики забезпечені комп’ютерами, проте 25% з них є застарілими. Оновлення вимагають і кабінети природничо – математичного циклу.

Також є кабінет директора, канцелярія, 2 кабінети для заступників директора з навчально – виховної роботи, кабінет заступника директора з господарської роботи, бухгалтерія, медичний кабінет, архів школи, гардероб для учнів, гардероб для технічного персоналу, 2 спортивні зали, один з яких для учнів 1-4 класів, гімнастичний зал, 3 препараторські кабінетів фізики, хімії, трудового навчання, їдальня з двома залами, розрахованими на 80 місць та харчоблоком, кабінет учнівського самоврядування, актова зала, методичний кабінет, бібліотека, складське приміщення бібліотеки, 7 санвузлів.

Усі навчальні приміщення забезпечені доступом до мережі Інтернет, який дає можливість застосовувати електронні освітні платформи, можливості мережі під час підготовки та проведення занять, а також користуватись вільною зоною WI-FI. З метою безпечного користування мережею Інтернет використовується антивірусне програмне забезпечення Avast Free Antivirus та відкрите програмне забезпечення для фільтрації контенту, зокрема блокування реклами, Adblock Plus.

Станом на 1 вересня 2021року бібліотечний фонд складає 23725, в тому числі підручники – 12980, з яких для 1-4 класів – 3562, 5 – 9 класів – 6734, 10 – 11 класів – 2684.

Майданчики облаштовані для заняття спортом та фізичної активності, а саме: футбольне та волейбольне поле, бігова доріжка, стрибкова яма та тренажери.

Встановлено мобільну лаунж – зону для проведення часу на свіжому повітрі протягом перерв та уроків, що особливо актуально сьогодні в час карантинних обмежень під час пандемії. Лаунж – зона створює приємну атмосферу для спілкування, доброго самопочуття, поєднання навчальної роботи учнів з відпочинком.

Медичне обслуговування в закладі здійснюється кваліфікованими медпрацівниками: лікарем – педіатром та медсестрою. Медичний кабінет розташований на першому поверсі та забезпечений необхідними медикаментами.

З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я і попередження харчових та інфекційних захворювань, у школі організоване гаряче харчування учнів 1-11 класів. Кількість посадкових місць – 90, площа на посадкове місце – 1, 14 м.кв. Встановлено зворотньоосмотичну систему очищення питної води «RO 400».