Прикладна графіка. Створити Великодню листівку

Дійсно, вулиці міст рясніють рекламними щитами, вивісками магазинів тощо. Проте наш погляд зупиняється лише тоді, коли ми бачимо те, що привертає нашу увагу, розбурхує нашу свідомість, зокрема – незвичний або яскравий колір, креативне рішення, оригінальний, цікавий шрифт.

Шрифт - (від нім. “shcrift” – писати) – це графічний малюнок накреслень літер і знаків, складених у єдину стилістичну та композиційну систему. Зі шрифтом пов'язано виникнення писемності.

Шрифти створюють художники та гравери згідно:

• з обраним задумом;
  • вимогами єдності стилю та графічної композиції;
  • конкретними змістовними та художньо-декоративними завданнями.

Одним із видатних українських художників, який розробляв шрифти, був Георгій (Юрій) Іванович Нарбут (1886 – 1920). Митець народився у Нарбутовці біля Глухова (нині Сумської області), у сім'ї, яка походила зі старовинного, але обіднілого дворянського роду. Чудовий знавець українського стародавнього мистецтва й геральдики (наука про герби), Нарбут створив багато ілюстрацій, безліч гербів. Власний герб він підписав такими словами: «Мазепинець полку Чернігівського, Глухівської сотні, старшинський син, гербів і емблем живописець».

Проте художні шрифти можна створювати за власним бажанням залежно від задуму. Наприклад, слово «космос» можна написати літерами у формі зірочок, «дощ» - літерами, схожими на краплинки.

Листівки - своєрідні картини. В деяких країнах малювання листівок відзначено мистецтвом. Влаштовують цілі виставки листівок.

Крім того, листівки розрізняють за розмірами, формами, а також матеріалами.

Листівки бувають: вітальні, інформаційні, ділові, запрошення, візитки. Окрім цього в нашому житті займає електронна листівка. Вона зараз є звукова, анімаційна, інтерактивна та мобільна.

Листівку можна виготовити: в техніці малюнку в кольорі, графіці або аплікацією з кольорового паперу, картону.

Послідовність виконання:

- творчий задум;

- вибір формату для листівки у формі: прямокутника, овалу, квадрату, довільна;

- композиційне розміщення малюнку;

- композиційне розміщення шрифтової композиції;

- кольорове вирішення малюнку фарбами (акварелью, гуашю).

Наше завдання , використовуючи вже відомі вам або нові цікаві , створені вами, шрифти, виконати листівку до Великодня, яка б містила в собі в зображення, і сам вітальний напис.

Готові намальовані листівки сфотографувати і вислати на пошту [email protected]
По закінченню карантину листівки представити вчителю.

Промисловий дизайн, як обличчя епохи. Особливості професії дизайнера. Намалювати ескіз підставки для олівців.

Дизайнер – це саме та професія, яка є однією з найбільш затребуваних на сучасному ринку праці. В еру яскравих емоцій та краси навіть у дрібницях, саме дизайнер створює такі речі, які дозволяють додати у життя більше кольорів. Заробітні плати у дизайнерів досить високі, але працювати доводиться багато і наполегливо.

Дизайнер – це творча особистість, яка вміє креативно втілювати свої ідеї у життя, володіє відмінним почуттям естетики та гармонії, знає як створити хорошу композицію. Основна робота дизайнера – це створення візуального проєкту:

• Ескізу одягу;
  • Веб-сторінки;
  • Анімації;
  • Значка чи логотипу;
  • Банера;
  • Інтер’єру;
  • Відео заставки;
  • Реклами в газетах та ін.

Дизайнер завжди має при собі блокнот та олівець, адже натхнення може прийти в будь-який момент. Перед створенням проєкту виникає ідея, яку потрібно відобразити. Хай спосіб фіксації ескізу на папері дещо застарілий, але досі вважається найбільш ефективним

Послідовність малювання ескізу підставки для олівців:

• виконати декілька ескізів простим олівцем;
  • вибрати найкращий, який вам подобається;
  • на форматі А-4 або А-3 легко олівцем промалювати силует підставки;
  • розмістити велике зображення дизайну підставки на аркуші паперу;
  • за допомогою лінійки намалювати рівні лінії (дизайнер має добре розрахувати пропорції і форми підставки чи речі, які проектує і розробляє);
  • саме оформлення прикрашуєте орнаментом або візерунком, який найкраще підходить до вашого дизайнерського вирішення;
  • може бути робота виконана в кольорі або графіці.

Творче завдання можна зробити  обє’мне. Можна використати любу банку, пластикову бутилу… Прикрасити на вас художній дизайнерський смак.

Успіхів Вам любі учні.

Лялька-мотанка  - берегиня роду. Намалювати малюнок ляльки-мотанки. Можна виконати з будь-якого матеріалу
(тканини, паперових серветок на вибір учнів).

Лялька-мотанка – любов поколінь, символ нації, душа народу. Ляльку-мотанку можна робити з будь-яких матеріалів ( тканини, паперових серветок).

Послідовність виконання малюнку:

• легко олівцем промалювати схему: голови, тулуба,ніг, рук;
  • намалювати чітко овал голови;
  • намалювати чітко одежу ляльки-мотанки;
  • намалювати чітко орнамент, який розмістите  на одежі;
  • кольорове вирішення.

Творче завдання. Намалювати малюнок плакату  на тему: »Весна».

Плакат – графічне зображення, розраховане на миттєве сприйняття глядачем. Основні риси плакату: чіткість, лаконізм форми і поєднання шрифтового написання. Для плаката характерні контрасти: кольорові, силуетні, тонові.

Послідовність:

• обери тему, на яку ти будеш розробляти плакат;
  • визначся зі змістом та ідеєю плаката;
  • обери шрифт для написання;
  • поєднай текст шрифта з малюнковою композицією;
  • виконай плакат в кольорі.

Готові роботи сфотографувати і переслати на мою пошту garguragaIyna2018@gmaiI.com
По закінченню карантину роботи представити вчителю