Основи композиції, перспективи. Малюнок інтер’єру. Фронтальний, кутовий

Інтер'єр – зображення внутрішнього оздоблення приміщень з меблями й різноманітними речами.

Фронтальна перспектива – це перспектива у якій одну із стін зображують паралельно картині. Головна точка сходження розташована на фронтальній стіні в місці перетину вертикальної осьової лінії картини з лінією горизонту, бічні стіни на малюнку однакові. Якщо треба побудувати зображення з більшим видом на праву половину інтер'єру, то точку сходження зсувають ліворуч від центра картини.

Кутова перспектива - це зображення двох стін, площини яких повернуті під певним кутом до картини. Така побудова перспективи інтер'єру має дві точки сходження.

Правило зображення кутового інтер'єру:  Усі лінії предметів, розташованих на правій стіні, зорово сходяться в точки сходження на лівій стіні.  Усі лінії предметів, розташованих на лівій стіні, зорово сходяться в точки сходження на правій стіні. Алгоритм виконання фронтального зображення інтер'єру:  Визначити лінію горизонту на картинній площині.  Визначити головну точку сходження, яка розташована на фронтальній стіні посередині лінії горизонту.  У центрі на лінії горизонту зображується у певних пропорціях фронтальна стіна.  Паралельні між собою лінії підлоги, стелі (перпендикулярні до картинної площини) йдуть до точки сходження на лінію горизонту.  Усі паралельні між собою лінії вікон, дверей (перпендикулярні до картинної площини) йдуть до точки сходження на лінії горизонту.  Усі горизонтальні та вертикальні лінії, паралельні щодо картинної площини, свого напрямку не змінюють.  Меблі, що знаходяться в інтер'єрі, найкраще починати зображувати з нижньої основи, спочатку намічаючи усі ребра великої форми, щоб вони вписувались в інтер'єр і не «плавали» в просторі.

Домашній інтер’єр зазвичай більш затишний – він відображає життя людей їхні захоплення, смаки. Деталі інтер’єру –меблі, світильники, килими. Інтер’єр – це внутрішній простір приміщень будинку: кімнат, залів тощо.  Для того, щоб правильно намалювати інтер’єр художники дотримуються законів перспективи. Згідно з ними предмети побуту в просторі візуально зменшуються

З віддаленням до лінії горизонту, яка є основою для перспективної побудови. Лінії, що окреслюють підлогу, стіни, вікна спрямовані углиб простору. У кутовому інтер’єрі художники зображують кут, утворений двома стінами приміщення.

Намалюйте кут кімнати. Намітьте кут кімнати та стіни. Намалюйте в перспективі вікно, двері, меблі,світильники, килими тощо. Зобразіть речі, що прикрашають інтер’єр і створюють затишок в оселі.

 У фронтальному інтер’єрі видно три стіни ( фронтальна посередині, вона паралельна лінії горизонту).      

 Послідовність виконання:

  • намітити лінію горизонту та позначити точку сходження;
  • провести до лінії, що позначають стіни, стелю, підлогу;
  • деталізувати зображення поступово;
  • намалювати двері,вікна, світильник, меблі, килим;
  • на стіні можна намалювати картину, дзеркало;
  • виконати кольорове або графічне зображення інтер’єру;
  • кольорове вирішення можна виконати фарбами (акварельними, гуашю);
  • тональне вирішення простим олівцем.

Готові малюнки інтер’єру сфотографувати і вислати на пошту  [email protected]
По закінченню карантину готові намальовані малюнки представити вчителю.

 

Старовинний натюрморт. Голландський натюрморт. Послідовнісь побудови натюрморту. Намалювати натюрморт

 

«Натюрморт» - від французького «мертва натура» - жанр образотворчого мистецтва, зображення різних предметів ужитку, речей, харчів (овочі, фрукти  хліб і т. д.), квітів та іншого. У голландському та німецькою мовами суть натюрморту виражається як тихе життя речей, повна своїх внутрішніх подій життя, яке ми так рідко помічаємо. Виник цей жанр близько 400 років тому в Голландії та Іспанії.

Завдання художника в області натюрморту полягає не тільки в передачі речей самих по собі, а й у тому, щоб висловити ставлення до них людини даної епохи, а через них і до навколишнього світу. Ось чому голландський натюрморт 17 століття з'явився віддзеркаленням голландського побуту.                                              

Натюрморт повинен мати композиційний центр - предмет або найбільший, або найяскравіший, або найбільш виразний. Але композиційний центр не обов'язково повинен збігатися з центром геометричним.

Предмети повинні бути згруповані так, щоб вже нічого не хотілося прибрати, пересунути або додати.

Велику роль в натюрморті грає фон. Поміщений впритул за натюрмортом фон не дозволяє погляду розсіюватися, йти від постановки.

Вільний, легкий передній план. Найбільш важкі, великі предмети повинні знаходитися десь ззаду; легші - перед нами, а найперший план повинен бути зовсім вільним, відкритим.

Послідовність  виконання натюрморту:

  • на аркуші паперу А-4, А-3 промалюйте легко простим олівцем розміщення предметів;
  • вберіть предмет,який найбільший за інші предмети і розмістіть його посередині;
  • інші предмети,які біля нього також промалюйте ( з лівої і з правої сторони);
  • пам’ятайте про симетрію, якщо малюєте глечик або вазу (вертикальна лінія,яка ділить глечик на дві частини, ліва і права сторони повинні бути одинакові);
  • фоном може бути люба однотонна тканина ;
  • кольорове або графічне зображення (за вашим бажанням);
  • об’єм передаємо за допомогою світла і тіні (якщо світло падає зліва права сторона темніша).

 Натюрморт можна поставити свій і малювати з натури.

 Натюрморт можна перемалювати з картини художника це буде – копія.

Успіхів Вам любі учні. Чекаю на ваші роботи.

Намалювати плакат на тему: « Моя країна – Україна»

Плакат – в перекладі від німецької мови-об’ява, афіша. Плакат повинен сприйматися на великій відстані. Основні риси плаката є: чіткість і лаконізм форми. Важливу роль відіграє характер шрифту і розташування тексту.

Послідовність виконання малюнка:

    -продумати композицію ( де розташувати малюнкове зображення і написання шрифту);

   - промалювати зображення малюнку, яке має бути чітким ;

   - промалювати розміщення надпису шрифту;

   - виконати композицію в кольорі.

 

 

Декоративно-ужиткове мистецтво. Вітраж. Намалювати малюнок композиції на тему: «Сонце», «Птах», «Квіти»
(на вибір учнів, щось одне)

Вітраж – старовинний вид мистецтва. Вітраж – сюжетна або орнаментальна композиція, виконана з шматочків кольорового скла, які з’єднані між собою свинцевим обрамленням. Вітражами прикрашають віконні рами в окремих архітектурних спорудах.

Послідовність:

  • промалювати зображення імітації вітражу;
  • всі контури намалювати чітко;
  • всі деталі малюнку виконати в кольорі;
  • кожну деталь малюнку виділити чорною лінією.

Готові малюнки сфотографувати і переслати мені на мою пошту garguragaIyna2018@gmaiI.com
По закінченню карантину роботи представити вчителю

Поділіться з друзями