Екскурсія в Кривче. 4-Б клас

21.12.2015   Administrator   Категорія: Не тільки навчаємось, а й відпочиваємо

На території Тернопільської області є чимало печер. Найбільші з них -  Оптимістична, Озерна, Кришталева, Вертеба. Печера Оптимістична – найдовша гіпсова печера у світі (240 км) – знаходиться поблизу с. Королівка Борщівського району. Печера Кришталева (22 км), яка знаходиться в с. Кривче Борщівського району, відкрита для екскурсій. Саме там побував 4-Б клас 7 жовтня 2015 року. З перших кроків екскурсії школярі потрапили в дивовижний світ казки. Стіни печери вилискують гіпсом, відшліфованими древніми водами. Унікальне природне утворення! Деякі виступи нагадують чудернацьких персонажів: Голова Господаря, Баба Яга, Жар-птиця, камінь Анальгін.
   Екскурсія збагатила учнів знаннями про те, що:

• температура повітря в печері протягом року не змінюється і дорівнює +10,2С;
  • виникло це диво природи – печери-лабіринти – внаслідок циркуляції підземних вод по тріщинах гіпсів;
  • дослідженням печер займаються вчені, які називаються спелеологами;
  • середовище печер сприятливе для лікування хворих бронхітом, астмою тощо;
  • печери – частинка природи рідної землі, неповторний дивосвіт, який потрібно вивчати і оберігати.