Хто такі пластуни і що варто про них знати?

12.02.2015   Administrator   Категорія: Цікаві зустрічі

   Хто такі пластуни і що варто про них знати?  Учням 4-Б класу пояснювали та  демонстрували у музеї “Літературне Тернопілля”.

   Пластуни навчають дітей пластових ігор та розповідають про те, ким є і чим займаються. Такі зустрічі – традиційні для лютого, бо цього місяця народився засновник світового скаутингу англійський генерал Роберт Баден-Пауел.

   – Їхній частині військовій допомагали підлітки і юнацтво. Це було в Південній Африці. І він після того написав книгу “Скаутинг для хлопців”, в якій виклав оці свої педагогічні ідеї про те що юнацтво, молоді люди можуть бути корисними для своєї батьківщини і необхідність військово-патріотичного виховання молодого покоління, – розказує голова Тернопільського обласного “Пласту” Сергій Юзик.

   Пластуни – також скаути, але українські. Є вони і у дев’яти країнах світу, всього ж пластунів понад 10 тисяч. Наших чотирикласників запросили у ПЛАСТ і пояснили головні правила пластуна.

   – Бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим, жити за пластовим законом і слухатися пластового проводу. І якраз зараз пластуни виконують цей обов’язок – бути вірним Богові і Україні, тому що вони йдуть зараз на Схід і захищають нашу державу, – говорить Наталія Гайдук.

   На Сході воює близько десяти пластунів із Тернопільщини. Один із них, Віктор Гурняк, у жовтні минулого року загинув.

 

    Літературне Тернопілля Пласт

 

Коментарі 0

Ви не увійшли в систему! Вхід
Поділіться з друзями