Рекомендації учням для покращення взаємин в учнівському колективі

17.03.2015   Administrator   Категорія: Інформація для учнів

1. Щиро і доброзичливо стався до всіх однокласників. Умій поважати їх, бачити позитивні сторони людей, будь привітним і щедрим на схвалення.

2. Виявляй щиру, безкорисливу зацікав­леність до всіх однокласників.

3. Будь відвертим у стосунках. Якщо тобі щось не подобається, знайди в собі сили та сміливість відкрито заявити про це.

4. Не нав'язуй своєї думки товаришам. Дай їм самим дійти висновку.

5. Доводячи щось іншим, ясно, точно й аргументовано викладай свої думки. Але якщо ти помилився, відкрито визнай це пе­ред однокласниками.

6. Зміцнюй у товаришів віру в себе. Тоді у них виникне бажання самовдосконалюва­тися, що піде на користь їм, і класу.

7. Не висміюй своїх товаришів.

8. Завжди виконуй обіцянки.

9. Не чекай, коли тебе покличуть на до­помогу, намагайся прийти сам.

10. Допомагай і захищай тих, хто слабший за тебе.

11. Не вважай себе всезнайкою і не вихваляйся оцінками, вміннями перед іншими. Це призведе лише до неприйняття.

12. Перш, ніж когось засуджувати, спро­буй виявити причини негативного вчинку, поведінки тощо. Критикувати і засуджувати вміє кожен, а зрозуміти людину і допомогти їй виправити свою помилку — дано небага­тьом.

13.Перед тим як висунути вимоги іншим, висунь їх собі.

14. Шануй думку товаришів. Якщо вини­кає суперечка, намагайся уникати катего­ричності і висловлювань на кшталт: «Це все дурниці!». Так ти викличеш лише роздрату­вання і бажання зробити навпаки.

15. Роби внесок у спільну справу. Тільки спільними зусиллями можна досягти мети.

16. Виявляй ініціативу, бери активну участь у колективних справах.

17. Спробуй завоювати собі авторитет се­ред однокласників сьогоднішніми справами, а не колишніми заслугами.