Оновлене меню шкільної їдальні

26.02.2019   Administrator   Категорія: Новини

Меню, за яким харчуються учні у нашій школі, розробляє санстанція та затверджує директор школи, каже завідувач їдальні Марія Стрільчук, і додає: у ньому враховуються усі потреби дітей та їх уподобання.

Тюфтелька, котлетка. Тюфтелька тушена, а котлета один раз на тиждень може бути жарена, може бути печінка, риба, пельмені, може бути макарон з сиром і в більшості коли діти на заміну йдуть, то супчик з фрикадельками. Діти люблять суп з фрикадельками.

Нове меню для шкільних їдалень України розробив відомий київський шеф-кухар Євген Клопотенко. Невдовзі з переліком більш як сотні страв можна буде ознайомитися на окремому сайті. Страви – із тих же продуктів, які використовують у їдальнях зараз, але вони мають бути новими і на вигляд, і на смак та зробити раціон школярів привабливішим та здоровішим, переконаний Клопотенко.

Традиційне меню в українських школах Євген Клопотенко розкритикував. За його словами воно не відповідає здоровим нормам, а більшість їжі школярі просто викидають, натомість травмують голод шкідливими фастфудами. Євген Клопотенко розробив збірник, до якого увійшло 110 рецептів. Найважливіше те, що склад продуктів і їх ціна практично не відрізняється. Змінено лише спосіб приготування та вигляд. Замість звичайного м’яса нагетси, замість гарячих канапок – бургери, і все це має бути красиво та корисно. У нашій школі до порад вже прислухались.

Ідею реанімувати шкільну їдальню підтримали і в Міносвіти. Незабаром новий рецептурник з’явиться на окремому сайті. А от коли ці страви потраплять на стіл школярам – питання. Свій вердикт ще має винести Держспоживстандарт.

Джерело: tv4.te.ua

 

 

Коментарі 0

Ви не увійшли в систему! Вхід
Поділіться з друзями