Екскурсія у Тернопільський історико – меморіальний музей політичних в’язнів [8-А клас]

26.01.2020   Administrator   Категорія: Новини

23 січня учні 8-А класу відвідали Тернопільський історико – меморіальний музей політичних в’язнів. Екскурсовод п. Уляна розказала про історію національно – визвольної боротьби на теренах Тернопільщини. Учні були вражені, побачивши в яких умовах утримувалися в’язні. Почули розповіді про репресії 1939-1941 р., діяльність ОУН-УПА на території Тернопільської області, про репресованих духовних служителів греко – католицької церкви, зокрема про життя і діяльність Й. Сліпого. Цікаво, а водночас моторошно, було бачити макет концтаборів, одяг політв’язнів, приміщення карцерів, предмети побуту. Учні відвідали також меморіальну кімнату героя України С.Бандери, де знаходиться його посмертна маска. В одній із камер є меморіальна експозиція, присвячена поету, лауреату Шевченківської премії Степану Сапеляку. Саме в ній поет провів вісім місяців ув’язнення за те, що разом з друзями повісили жовто – синій прапор у м. Чортків. Моторошно….. але це наша історія. І ми повинні знати її та пам’ятати.