Андріївські вечорниці

17.12.2019   Administrator   Категорія: Новини

Наша Україна славиться багатими звичаями, традиціями, обрядами, національним одягом, фольклором. Дивовижно поєдналися християнське свято Андрія Первозванного і прадавня обрядовість, головна загадка якої досі не розгадана. Одна з найцікавіших, і, можливо найтаємничіших українських традицій – Андріївські вечорниці. Трепетні дівочі ворожіння, бешкетні парубочі гуляння – ці давні традиції дійшли до нас із давніх часів.

13.12.2019 р. учні 8-А класу доторкнувшись до народних традицій, організували та провели в школі Андріївські вечорниці. У народі вірять, що ніч на Андрія є чарівною, що вона може відкрити людині таємницю майбутнього. Під час заходу дівчата ворожили, співали, танцювали, а хлопці бешкетували, намагалися вкусити калиту і залицялися до дівчат.