Профорієнтація. Старшокласники 10-А класу у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості

04.02.2020   Administrator   Категорія: Тренінги

Ринок праці постійно змінюється. Звичні нам професії зникають. Екоурбаніст, проектувальник роботів, оператор дронів, тренер з mind-фітнесу, медичний маркетолог, молекулярний дієтолог, дизайнер віртуальних світів... Всі ці слова – цілком реальні професії майбутнього.

Роботодавці при прийомі працівників на роботу в першу чергу звертатимуть увагу на:

• Гнучкість, як уміння знаходити спільну мову і працювати із колективом, окремими людьми та групами;
  • Програмування ІТ-рішень, роботи зі штучним інтелектом та вміння керувати складними автоматизованими комплексами;
  • Вміння керувати проектами і процесами, ставити задачі собі самостійно, без вказівок від керівництва;
  • Клієнтоорієнтованість;
  • Стресостійкість, або вміння працювати у режимі швидкої зміни умов задач, уміння швидко приймати рішення, керувати та розподіляти свій час та ресурси,
  • Креативність та естетичний смак, розуміння сучасних трендів та їх тонке відчуття.
    ⠀Дітям необхідно допомагати виявити їхні сильні сторони, та визначатись з напрямом для особистісного розвитку.31 січня 2020 року для формування професійного самовизначення старшокласники10-А класу з класним керівником Дурай Ольгою Данилівною тапсихологом школи Думанською Наталією Олександрівноювідвідали Тернопільський міськрайонний центр зайнятості. Там учні спілкувалися, презентували свої проекти, відгадували назви професій, грали в ігри та висловлювали власне бачення стосовнопрофесій майбутнього. Важливим було те, що учні серйозно ставляться до вибору майбутньої професії та усвідомлюють відповідальність перед прийняттям правильного рішення, оскільки від цього залежить їхня успішна самореалізація.