Звіт директора школи за 2017-2018 навчальний рік
Підсумки роботи вчителів іноземних мов
У 2017-2018 навчальному році вчителі іноземних мов працювали над науково-методичною проблемою «Розвиток комунікативних умінь і творчих здібностей школярів з метою підвищення рівня сформованості життєвих компетентностей учнів та готовності їх до життя у міжкультурному середовищі», вивчали та впроваджували передовий педагогічний досвід з цього питання.
Продовжувалась робота щодо поглиблення міжнародного співробітництва та вивчення кращого досвіду зарубіжних освітян.
З 23 по 30 вересня 2017 року учні 11-А та 11-Б класів (керівники вчителі англійської мови Козоріз І.П. та Лесишин Н.Л.) взяли участь у молодіжному польсько-українському обміні «Road to Tolerance», а з 25.12.2017р. по 02.12.2017р. учні 10 – А класу(вчителі англійської мови Погоріла О.І., Заверуха Н.Б.) – у проекті"Onceupon a time"в рамках тієї ж програми Erasmus +, молодіжного обміну між молоддю України, Польщі та Словаччини. Головна ідея полягала в тому, щоб поглибити та отримати знання про культуру країн - учасниць, а також встановити міжкультурний діалог, підвищити рівень обізнаності про культурну ідентичність та стати більш відкритим і толерантним до нашої спадщини, а також до самих себе.
Вчителі англійської мови Погоріла О.І. та Хміляр М.З. взяли участь у конкурсі проектів в рамках здійснення Українсько-Литовських обмінів за ініціативи Міністерства молоді та спорту України, стали його переможцями і з 16 по 21 жовтня 2017 року у місті Таураге Литовської Республіки було реалізовано проект "Удоконалюй себе та надихай світ навколо " (учні 9- х кл., керівники - вчителі англійської мови Погоріла О.І., Хміляр М.З.). Головною метою проекту було визначено підвищення рівня ключових компетенцій та навичок молодих людей, як активних громадян та лідерів, що в майбутньому сприятиме їх інтеграції в систему європейських цінностей, формуванню активної громадянської позиції, міжкультурному діалогу, толерантності та солідарності.
У травні 2018 року за участі мера Тернополя та мера Таураге було підписано Меморандум про співпрацю між ТСШ №5 та прогімназією Салтініо м. Таураге (Литва). Завдяки цьому навчальні заклади зможуть посилити обмін досвідом, а також спільно, як партнери брати участь у різних програмах, які фінансуються за кошти ЄС. Участь у таких міжнародних проектах дає можливість учням розвивати критичне мислення та креативність, працювати у команді та над проектною роботою, навчатись цінностям через неформальну освіту, бачити практичне значення застосування іноземної мови.
З 4 по 11 червня учні 10-х класів разом з вчителями англ. мови Лесишин Н.Л. та Козоріз І.П. брали участь у польсько – українському проекті «Let’s Fight Pollution» за запрошенням Європейського центру молоді міста Кракова у містечку Поронін.Учасники проекту обговорювали проблеми екології, забруднення повітря шкідливими речовинами у своїх країнах, ділились думками щодо виходу із екологічної кризи.
Була проведена активна робота серед учнів школи , щодо популяризації вивчення іноземної мови. Так з метою кращої обізнаності молоді про Цілі Сталого Розвитку (прийняті ООН у 2015 році), та спрямованістю на те, щоби дати знання про глобальні проблеми сучасності, привернути увагу до проблеми забруднення нашого довкілля, а саме важливість сортування побутових відходів, ознайомити з культурою та традиціями інших країн, відкрити нові можливості для молоді через міжкультурний обмін та з метою удосконалення практики використання іноземної мови, а саме англ., відбувся освітній проект «Eco Mind» у партнерстві з міжнародною молодіжною організацією AIESEC за участю учнів 9-х класів нашої школи, вчителів англ. мови та волонтерів Amine Kayhan, Gürkan Hekim,Ashley Dai (Anadolu University, Turkey), Wenhan Gao (Shanghai International Studies University, China).
З 27.11 – 02.12 2017 учні 9-А класу(керівник вчитель англійської мови Савельєва І.Я.) взяли активну участь у роботі Міжнародної мовної школи, в інституті міжнародних економічних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина, на кафедрі міжнародних економічних відносин (ТНЕУ). 4 травня 2018 року учні 9-х класів взяли участь у семінарі «Open House», який відбувся при ТДПУ ім. В.Гнатюка за участю волонтерів Корпусу Миру (керівник вчитель англійської мови Хміляр М.З.). 17 травня 2018 року учні 9 -10 класів стали учасниками культурного проекту за участі студентів університету Azuza Pasificіз США. Даний проект включав виступ аматорського рок-хору «Bel Canto» та інтерактивний навчально-виховний захід «Один день з життя студента США», в ході якого відбувся обмін досвідом, культурними особливостями та цінностями США; підвищення рівня володіння іноземною мовою через безпосереднє спілкування з носіями англійської мови.
З нагоди року німецької мови в Україні, за участі учнів5-11 класів та вчителів німецької мови Мариніної О.І., Дурай О. Д., Пяничук І.І. та Качор О.В. було проведено загальношкільний позакласний захід "Різдво У Німеччині" - "Esweihnachtet", дні німецького кіно та організовано випуск ювілейного оригінального календаря німецькою мовою на 2018 рік.
Вчителі кафедри іноземних мов були активними учасниками міських та обласних семінарів. Так, вчитель англійської мови Погоріла О.І. виступила на міському семінарі «Організація, планування та запровадження у практику літніх мовних таборів»із доповіддю на тему:«Методика проектної діяльності під час роботи у літньому мовному таборі».
Вчителі англ. мови Погоріла О.І., Козоріз І.П., Гірняк Г.Я. 15 березня 2018р. взяли участь у семінарі «Dinternal Education Fest 2018»(Фестиваль нестандартних та дієвих ідей навчання англійської мови у сучасній українській школі), проведений методистами Dinternal Education.
У листопаді 2017 року вчитель польської мови нашої школи Поврозник Р.А. отримала можливість побувати у Початковій школі №25 (м. Ельблонг, Польща) та побачити рівень викладання, обмінятися культурними традиціями та звичаями з учнями і вчителями польського навчального закладу. Початкова школа №25 ім Януша Кусоцінського – це навчально-виховний заклад у Вармінсько-Мазурському воєводстві (м. Ельблонг – місто-побратим Тернополя). У школі функціонують інтегровані класи (інклюзивне навчання), тож основна мета полягає у створенні рівних умов для усіх учнів, в тому числі і для дітей з особливими освітніми потребами, для всебічного особистого, соціального, естетичного та морального розвитку, підготовки учнів до життя в динамічному сучасному світі.
Вчитель німецької мови Мариніна О.І. взяла участь у конференції «CLILiG В УКРАЇНІ - предметно-мовне інтегроване навчання німецькою мовою: можливості, переваги та задачі» та у тренінгу для вчителів німецької мови «KinderUni – Цифровий дитячий університет», проведений ТОКІППО у співпраці з Гете-інститутом в Україні.
Вчителі німецької мови Мариніна О.І. та Дурай О.Д. стали також учасниками науково-методичного семінару "DLL - Вчимося навчати німецької", який був організований представниками Гете-Інституту.
Також був успішним і «День англійської мови у п’ятій школі» для слухачів курсів підвищення кваліфікації ТОКІППО. В ході даного заходу вчителі Галайда О.Я., Хмелюк О.В., Романів Н.М., Гірняк Г.Я., Козоріз І.П., Федоронько І.Б. провели показові уроки.
Активізація методичної роботи дозволила забезпечити активне впровадження у навчально-виховний процес інноваційних педагогічних технологій. Учителі іноземних мов взяли активну участь у шкільному та міському етапі конкурсу «Парадигма освітніх інновацій - 2018». Вчителі англійської мови Хмелюк О.В. та Галайда О.Я. презентували методичний проект «Формування мовленнєвої компетенції шляхом використання методу Total Physical Response на початковому етапі вивчення англійської мов»(переможці шкільного та лауреати міського етапу), Шавуляк Г.Б. презентувала свій доробок з теми «Самореалізація і самоактуалізація учнів у системі навчання та виховання на уроках іноземної мови», Козоріз І.П. розкрила тему «Парадигма сучасної освіти в контексті розвитку та євроінтеграції України з метою поглиблення міжнародного діалогу між Україною, Польщею і Туреччиною», вчитель польської мови Дідух Н.В. виступила з проектом «Застосування кейс-методики на уроках польської мови з метою формування комунікативної компетенції учнів». З метою обміну досвідом в системі методичної роботи МК вчителів над науково-методичною проблемою школи було організовано взаємовідвідування та проведено показові уроки вчителями іноземних мов. Особливо результативною у цьому напрямку була робота вчителя польської мови Дідух Н.В. та вчителів англійської мови Гірняк Г.Я., Федоронько І.Б., Шавуляк Г.Б., Романів Н.М., Козоріз І. П., Якушевич Т.В., Хмелюк О.В., Галайди О.Я., Погорілої О.І.
Успішно продовжувалась робота щодо апробації вчителями іноземних мов альтернативних навчальних комплексів “English World” видавництва Macmillan для учнів молодших класів, “ Prime Time” видавництва Express Publishing, “Planet” видавництва Hueber для учнів середніх та старших класів. Ці підручники розвивають активність і комунікабельність учнів завдяки живим діалогам і моделюванню ситуацій з повсякденного життя, містять вправи, які вимагають колективного підходу, розвивають аналітичне мислення і дають навички роботи в команді. Щодо використання автентичних підручників на уроках англ. мови 14 травня 2018 року відбулась зустріч вчителів англ. мови із Шоном Патріком Харті – засновником та президентом Dinternal Education, а також представником британського видавництва «Pearson».
Вжиті педагогічним колективом заходи щодо покращення роботи з обдарованими учнями дозволили значно підвищити якість та результативність навчальної діяльності учнів.
У 2017-2018н.р. 4учні стали переможцями та призерами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з німецької мови: Сапужак Б.(8-б) –I місце, Турківська В. (10-в) –I місце, Гумен С. (9-а) -II місце, Коломийчук Д. (9-а) -II місце, - вч. Мариніна О.І. та 4 учні з англійської мови: Коломийчук Д.(9-а) - II місце- вч. Хміляр М.З., Захарія Д. (9-б) - II місце - вч. Славська О.Л., Янко В. (9-в) – III місце –вч. Хміляр М.З.,Лупійчук С.(10-а) – III місце – вч. Довгошия О.П.
Турківська В.(10-в) та Гумен С. (9-а) - вч. Мариніна О.І. отримали дипломи II ступеня на III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови.
Коломийчук Д. (9-а) – вчитель Хміляр М.З. став переможцем американської програми майбутніх лідерів FLEX. Галабіцька Діана учениця 11- а класу (вч. Ситар Я.Б.) у 2017 / 2018 н.р. теж була фіналісткою Програми обміну майбутніх лідерів FLEX і навчалась весь рік у штаті Індіана, США.
Турківська В. (10-б) стала переможцем та отримала Диплом І ступеня на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у секції німецька мова .
7 грудня 2017 року була підписана угода про співпрацю між ТСШ №5 та Goethe-Institut в Україні. Цьогоріч шестеро учнів 8-х класів: Сапужак Б., Микитишин А., Приймак С., Лазарук А., Михайлишин І., Мукан П. успішно склали міжнародний іспит з німецької мови на рівень А2 (Goethe-Zertifikat A2 für Jugendliche – Fit in Deutsch) за шестиступеневою шкалою вмінь і навичок Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (ЗЄР).
На базі школи за активної участі вчителів англійської мови та за результатами відбору до шкіл учасників проекту Go Camp 2018 було організовано літній мовний табір “Summer Fun” для учнів 3-8 класів школи та міста. Його метою є мотивувати школярів до практичного застосування знань з англійської мови, отриманих протягом навчального року, у різних формах діяльності (під час навчання працювати у команді, в ігрових та концертних програмах, п’єсах, спортивних змаганнях і т.д.) Цього року учасники табору мають можливість співпрацювати з волонтером із Шотландії Kate Kennedy, яка надзвичайно зацікавлена своїм перебуванням на теренах нашої землі, адже цьогоріч вона є випускницею університету, дипломну роботу в якому захищала пов’язану саме з Україною.
Підсумки виховної роботи за2017-2018 н.р.
Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив школи орієнтується на нормативно-правову базу з питань виховної роботи, а саме Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання», «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини», «Декларацію прав дитини».
Для їх реалізації у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають в себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи.
Ось невеликий перелік виховних заходів, проведених протягом звітного періоду:
Назва заходу |
Клас |
Дата проведення |
30 річчя школи |
9 класи, 7-8 класи, 5-6 класи |
26.09/27.09/28.09/29.09 |
День вчителя |
11 класи |
29.09 |
Міжнародний проект «Удосконалюй себе та надихай світ навколо» Таураге Литва |
9-А, 9-Б, 9-В |
16.10-21.10 |
Флешмоб до дня захисника |
Учнівське самоврядування |
12.10 |
Квест «Я – учасник дорожнього руху» |
5-ті , 7-мі класи |
14.11 |
Участь у проекті «Onceupon a time» в рамках програми Erasmus +Польща |
10-А |
25.11 – 02.12 |
А у нас Європейський Миколай |
5-11 кл. |
6.12 |
Новорічні прибирання: вестибюль, учительська |
7-А |
09.12 |
Конкурс «Замість ялинки – зимовий букет» |
11-Б |
14.12 |
Андріївські вечорниці |
7-В/9-Б |
15.12/27.12 |
Благодійна акція «Я вірю в диво» |
|
18.12 |
До святого Миколая /ТНЕУ |
3-А, 3-Б, 3-В |
20.12 |
Вистава «Сніговик повертається» |
1-4 кл. |
20.12 14.00 год. |
Світом іде Різдво |
5-10кл. 13.15 год. |
26.12 |
Новорічні заходи Ляльковий театр 1) Різдвяна казка 2) Новорічний ранок |
1-4 кл. |
27.12 15.00 год. 27-29.12/10.00 год. |
Демократія м. Київ |
7-10 клас |
21-22.02.2018 |
Міні міс школи |
4-6 класи |
02.03.2018 |
Міс юніор |
7-8 класи |
07.03.2018 |
Хресна дорога |
1-11 класи |
02.04.2018 |
Великодня виставка художніх робіт |
1-11 класи |
|
Огляд художньої самодіяльності |
1-11 класи |
20.04.2018 |
Вистава «Тарас» Драмтеатр |
7-11 класи |
Березень |
Концерт в обласній філармонії |
5-10 класи |
Березень |
Свята до дня матері |
5-А клас |
11.05.2018 |
Свято букварика |
1-А / 1-Б клас |
Травень |
Зустріч з Каліфорнійським хором |
9-10 класи |
18.05.2018 |
Дружня зустріч Литовської делегації |
|
19.05.2018 |
Свято останнього дзвоника. |
1-11 класи |
25.05.2018 |
Особлива увага протягом 2017-2018 навчального року приділялася організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час. У закладі працювали 6 гуртків:
№ |
Гурток |
Керівник |
Класи |
Кількість учасників |
Дні занять |
1 |
«Зразковий художній ансамбль сопілкарів «Дударики» |
Гарник Оксана Михайлівна |
2-А, 2-Б 3-А, 3-Б, 3-В 4-А, 4-Б 5-10кл. група № 1 5-10кл. група № 2 |
10 13 11 11 11 |
Вт, Ср, Пн, Вт, Ср, Чт Пн, Чт, Пн, Ср, Вт, Чт. |
2 |
Гурток вокального співу «Сонячний віночок» |
Мидзин Ірина Болеславівна |
3-Б, В (молодша група) 8-В (старша група) |
12
10 |
Четвер
Четвер |
3 |
Хоровий гурток «Веселі голоси» |
Керівник Чех Зоряна Любомирівна |
4-А, Б (І група) 2-А, Б (ІІ група) 5-А, Б (ІІІ група) |
19 19 16 |
Вівторок Середа Середа |
4 |
Гурток фізкультурно-спортивного напряму - Баскетбол |
Якубів Олена Анатоліївна |
|
15 |
Середа Четвер |
5 |
Гурток фізкультурно-спортивного напряму - Волейбол |
Молошек Оксана Євгенівна |
|
19 |
Понеділок Середа |
6 |
Гурток «Третій Дзвінок» мистецько-сценічного напрямку |
Татарінов Дмитро Валерійович |
|
|
Вівторок П’ятниця |
Класи |
Заходи |
||||||||
Екскурсії |
Макулатура |
Сторінка класу Дописи на сайті за 2017-2018н.р. |
Участь у міських заходах |
Участь у загально-шкільних |
Міжнародні проекти |
Благодійні проекти АТО |
Ярмарок |
Інше |
|
1-А |
|
+ |
+ |
|
|
|
+ |
|
|
1-Б |
|
+ |
|
|
|
|
|
|
|
2-А |
|
+ |
+ |
|
+ |
|
|
|
|
2-Б |
|
+ |
+ |
|
+ |
|
+ |
|
|
3-А |
+1 |
+ |
+/3 |
|
+ |
|
|
|
|
3-Б |
|
+ |
+/1 |
+ |
|
|
|
|
|
3-В |
|
|
+ |
|
|
|
|
|
|
4-А |
|
+ |
+/3 |
|
+ |
|
+ |
+ |
|
4-Б |
+2 |
+ |
+ |
|
+ |
|
|
+ |
|
5-А |
+2 |
+ |
+/1 |
|
+ |
|
+ |
+ |
|
5-Б |
+2 |
+ |
|
|
+ |
|
|
+ |
|
6-А |
+2 |
+ |
+/1 |
|
+ |
|
|
+ |
|
6-Б |
+2 |
+ |
|
|
|
|
|
+ |
|
6-В |
+1 |
+ |
|
|
|
|
|
+ |
|
7-А |
|
+ |
+ |
+ |
|
|
|
+ |
|
7-Б |
+2 |
+ |
+/1 |
|
+ |
|
+ |
|
|
7-В |
+2 |
|
+/1 |
|
|
|
|
+ |
|
8-А |
|
|
+ |
+ |
+ |
|
|
+ |
|
8-Б |
+ |
+ |
+/2 |
|
|
|
|
|
|
8-В |
+2 |
+ |
+/1 |
|
|
|
+ |
+ |
|
9-А |
|
|
+ |
+ |
+ |
+ |
|
+ |
|
9-Б |
+1 |
+ |
+/2 |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
9-В |
+1 |
+ |
+ |
|
|
+ |
+ |
+ |
|
10-А |
|
|
+/1 |
+ |
|
+ |
|
+ |
|
10-Б |
+1 |
|
+ |
|
|
|
|
+ |
|
11-А |
|
+ |
+ |
|
|
+ |
|
+ |
|
11-Б |
|
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
+ |
|
Екскурсії
№ |
Класи |
Дати та Екскурсії |
1 |
3-А |
21.10.17 Тернопіль – «Замки Львівщини» |
2 |
4-Б |
07.05.18 Тернопіль – Яремче – Тернопіль |
3 |
4-Б |
23.09.17 Тернопіль – Львів |
4 |
5-А |
17.05.18 Тернопіль – Трускавець – Тернопіль |
5 |
5-А |
08.10.17 Тернопіль – Підкамінь – Олесько – Підгірці – Золочів |
6 |
5-Б |
21.05.18 Тернопіль – Львів – Тернопіль |
7 |
5-Б |
02.11.17 Тернопіль – Олесько – Золочів |
8 |
6-А |
21.05.18 Тернопіль – Умань – Тернопіль |
9 |
6-А |
16.10.17 Тернопіль – Хрещатик – Чернівці |
10 |
6-Б |
21.05.18 Тернопіль – Яремче – Буковель – Тернопіль |
11 |
6-Б |
08.10.17 Тернопіль – Кременець – Тараканів – Луцьк |
12 |
6-В |
25.05.18 Тернопіль – Яремче – Тернопіль |
13 |
7-Б |
25.05.18 Тернопіль – Чернівці – Хрещатик – Тернопіль |
14 |
7-Б |
16.10.17 Тернопіль – Камянець-Подільський – Хотин |
15 |
7-В |
02.05.18 Тернопіль – Львів – Тернопіль |
16 |
7-В |
23.09.17 Тернопіль – Дубно – Тараканів Форт – Рівне |
17 |
8-Б |
01.10.17 Тернопіль – Львів |
18 |
8-В |
07.05.18 Тернопіль – Яремче – Буковель – Тернопіль |
19 |
8-В |
21-22.10.17 Тернопіль – Київ |
20 |
9-Б |
01.10.17 Тернопіль – Остріг – Межиріччя – Луцьк – Колодяжне |
21 |
9-Б |
25.04.18 Тернопіль – Івано-Франківськ – Гошів – Яремче – Тернопіль |
22 |
9-В |
25.05.18 Тернопіль – м. Яремче – Буковель – смт. Верховина – Тернопіль |
23 |
10-Б |
02.05.18 Тернопіль – Карпати – Тернопіль |
24 |
Міжна- родні проекти |
Тернопіль – Таураге (Республіка Литва) 10 учнів з 16.10.2017р. по 21.10.2017р |
25 |
Тернопіль – Закопане (Республіка Польща) 10 учнів з 25.11.2017р. по 02.12.2017р. |
З метою виховання у дітей доброзичливості, співчуття, любові до ближнього у школі на високому рівні провели ярмарку «А у нас Європейський Миколай» та відбулася благодійна акція «Я вірю в диво». Слід відзначити високий професіоналізм та креативність заступника директора Погорілої О.І., Заверухи Н.Б., педагога організатора Поврозник Р.А. та вчителів англійської мови, а також активність, творчість, знання іноземних мов та кулінарські, торгівельні уміння учнів 4-11класів.
До загальношкільних заходів, які варті уваги належить і німецькомовне свято «Світом іде Різдво». Де свою творчість, професіоналізм, яскравість, неординарність, відчуття прекрасного продемонстрували учні 5-11 класів та вчителі, а саме Мариніна О.І., Дурай О.Д., Мидзин І.Б. та Пяничук І.І.
Театр тіней «П’ятого елементу» під керівництвом Пяничук І.І. були учасниками міського конкурсу «Від Катерини до Водохреща», (наказ №565 від 29.11.17) де посіли друге місце у номінації «Новорічна композиція». Відзначено також роботу учнів 11-Б класу (керівник Пяничук І.І.) у конкурсі «Замість ялинки – зимовий букет» (наказ №539 від 09.11.2017).
Учні 7-В та 9-Б класів з класними керівниками Гамулевич О.П. та Довгошия О.П. провели чудові Андріївські вечорниці.
Завдяки ініціативі організації «Американські Ради», головний офіс якої знаходить у США - м. Вашингтон, та підтримці громадської організації «Солідарна Молодь» була організована двохденна поїздка у місто Київ для 25 активних школярів трьох шкіл Тернополя, серед яких були і учні нашої школи.
Цей етап проекту був спрямований на підвищення обізнаності учнів в питаннях прав людини, демократії, молодіжної політики та політичної освіти. У перший день поїздки учасники мали змогу відвідати Верховну Раду України.
З нагоди святкування Днів Європи до Тернополя прибула делегація з міста Таураге (Литва) разом із шкільним ансамблем. Гості також завітали на дружню зустріч у стінах нашої школи, де мали нагоду поспілкуватись з вчителями та учнями, подивитись концерт та пройтись невеличкою екскурсією.
Талановито представив Тернопіль на національному фіналі конкурсу дитячої творчості "Яскраві діти України", Святослав Романів, учень 8-А класу нашої школи. Він любить грати на фортепіано, займається активними видами спорту, зокрема, баскетболом, футболом тощо. Святослав надзвичайно пишається тим, що став фіналістом "Яскравих..."
Переможцем восьмого міжнародного фестивалю-конкурсу духовної пісні “Я там, де є благословіння” стала учениця 9-Б класу нашої школи Воробець Тамара.
Достойно представили себе учні на огляді художньої самодіяльності. Особливу похвалу отримав гурток «Третій Дзвінок» мистецько-сценічного напрямку під керівництвом Татарінова Дмитра Валерійовича. Першим місцем нагородили танцювальний колектив учнів та вчителів у номінації «Бальна хореографія», керівник якого Пяничук Ірина Іванівна.
Савєльєва Ірина Ярославівна визнана кращим класним керівником міста Тернополя 2018). ,
Правоосвітня та правовиховна робота
Щодо правоосвітньої та правовиховної роботи: у школі вивчається предмет правознавство. 9-10 класи 1год.
Учні беруть участь у міських олімпіадах де неодноразово отримували призові місця.
Щороку у перший тиждень грудня у школі проводиться «Тиждень права», присвячений Загальній декларації прав людини, прийнятій 10.12.1948р. ООН. В рамках тижня учні знайомляться з основними положеннями прав людини в Україні і у світі. Проводяться брейринги, вікторини на правову тематику, зустрічі з працівниками правоохоронних органів.
Учні нашої школи є учасниками та переможцями загальноміських брейрингів та КВК (зокрема на базі юридичного факультету ТНЕУ).
Робота із соціально незахищеною категорією
Категорії |
Кількість дітей |
Кількість сімей |
Діти-сироти |
1 |
1 |
Діти, позбавлені батьківського піклування |
- |
- |
Діти-напівсироти |
15 |
15 |
Діти з багатодітних сімей (3 – 7 дітей) |
62 |
53 |
Діти з багатодітних сімей (8 і більше) |
- |
- |
Діти з неповних багатодітних сімей |
2 |
1 |
Діти-інваліди |
10 |
10 |
Діти з сімей інвалідів |
5 |
4 |
Діти з неповних сімей |
29 |
28 |
Діти з неблагополучних сімей |
- |
- |
Діти, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків |
- |
- |
Діти осіб, визнаних учасниками бойових дій |
22 |
17 |
Діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО, або помер внаслідок поранення, каліцтва, одержаних у районі проведення АТО |
- |
- |
Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи |
4 |
3 |
Діти з малозабезпечених сімей |
16 |
11 |
Діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС |
9 |
9 |
Діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф |
- |
- |
Діти, батьки яких перебувають за кордоном |
10 |
10 |
Діти, які потребують надання матеріальної допомоги |
4 |
4 |
Талановиті та обдаровані діти |
9 |
9 |
Діти, які перебувають на диспансерному обліку |
7 |
7 |
Діти з функціонально неспроможних сімей |
- |
- |
Діти, які навчаються і виховуються в закладах міста та не зареєстровані |
23 |
22 |
Діти, які перебувають на внутрішкільному обліку |
- |
- |
На оздоровлення за державний кошт у табір «Лісовий», що у Скоморохах подано десять учнів. Путівку отримали двоє.
Діти пільгових категорій відвідали новорічні заходи, які проводилися в грудні 2017р. та січні 2018р.
Організація харчування
Створено необхідні умови для організації харчування дітей-сиріт та дітей батьків учасників АТО, а також дітей з малозабезпечених сімей;
Звільнено дітей-сиріт та дітей батьків - учасників АТО, а також дітей з малозабезпечених сімей від оплати за харчування.
Робота бібліотеки
Бібліотека ТСШ №5 - структурний підрозділ школи,завдання якого найповніше забезпечувати своїх користувачів сучасною найновішою інформацією на різноманітних носіях: від традиційних – книг, газет, журналів, до новітніх: електронних, лазерних дисків, Інтернет тощо. Виконувати ці завдання бібліотеці допомагає універсальний фонд, який налічує більше 20000 примірників книг та необмежений доступ до мережі Інтернет.
Wi-Fi зона, яка існує в нашій бібліотеці, дозволяє виходити в мережу Інтернет багатьом користувачам одночасно з власних ноутбуків, планшетів і телефонів.
Користувачами бібліотеки є вчителі, учні та їх батьки.
У 2017-2018 н.р. продовжено роботу над бібліотечним блогом «Книжковий світ 5-ої школи» та сторінкою бібліотеки на шкільному сайті Регулярно оновлюється та поповнюється віртуальна бібліотека шкільних підручників та віртуальна бібліотека творів шкільних програм з української та зарубіжної літератур для учнів 5-11 класів.
Забезпечення підручниками на 2018-2019 н.р.
1 клас |
- (за новою програмою відсутні)+ англійська мова (альтернативні підручники) |
2 клас |
100% + англійська мова (альтернативні підручники) |
3 клас |
100% + англійська мова (альтернативні підручники) |
4 клас |
100% + англійська мова (альтернативні підручники) |
5 клас |
- (за новою програмою відсутні)+ англійська мова (альтернативні підручники) |
6 клас |
100% + англійська мова (альтернативні підручники) |
7 клас |
100% + англійська мова (альтернативні підручники) |
8 клас |
100% + англійська мова (альтернативні підручники) |
9 клас |
100% + англійська мова (альтернативні підручники) |
10 клас |
- (за новою програмою відсутні)+ англійська мова (спецкурси) |
11 клас |
100% + англійська мова (спецкурси) |
Сайт школи
Новини; оголошення; наші проекти; шкільні свята; цікаві зустрічі; сьогодні на уроці; не тільки навчаємося, а й відпочиваємо; спортивне життя; міжнародне співробітництво; hello, America;happyEnglish; допомога бійцям АТО; нашого цвіту – по всьому світу; здоров’я – понад усе; цікавинки – це рубрики сайту нашої школи, що регулярно оновлюються та доповнюються.
Із сайту можна дізнатися: загальну інформацію та контакти, історію школи, документацію та фінансову звітність. А також переглянути фото та відеогалерею, інформацію та презентації педагогічного колективу.
У розділі «Учні» є такі підрозділи: наші класи, випускники, золотий фонд, гордість школи, юні посли школи, учнівське самоврядування.
Важливою та цікавою є також «Методична скарбничка». Тут можна знайти інформацію для учнів, вчителів та батьків.
Стан здоров’я учнів школи
Навчальний рік |
Загальна кількість учнів |
Пройшли медичне обстеження |
Віднесено за станом здоров’я |
|||
основної групи |
підготовчої групи |
спеціальної групи |
звільнено |
|||
2012-2013 н.р. |
838 |
799 |
739 |
14 |
37 |
9 |
2013-2014 н.р. |
846 |
826 |
758 |
12 |
45 |
11 |
2014-2015 н.р. |
816 |
812 |
730 |
18 |
55 |
9 |
2015-2016 н.р. |
824 |
818 |
733 |
22 |
58 |
5 |
2016-2017 н.р. |
829 |
825 |
738 |
21 |
56 |
8 |
2017-2018 н.р. |
818 |
818 |
722 |
19 |
70 |
7 |
Відсоток учнів віднесених до підготовчої і спеціальної медичних груп та звільнених від занять фізичною культурою за типами захворювань від загальної кількості учнів у школі: |
|||||
У навчальному році |
Захворювання дихальних шляхів |
Захворювання органів травлення |
Захворювання серцево-судинної системи |
Захворювання опорно-рухового апарату |
Захворювання очей |
2012-2013 н.р. |
24 |
148 |
68 |
165 |
180 |
2013-2014 н.р. |
18 |
153 |
93 |
190 |
164 |
2014-2015 н.р. |
18 |
124 |
77 |
148 |
150 |
2015-2016 н.р. |
19 |
126 |
74 |
172 |
133 |
2016-2017 н.р. |
20 |
131 |
75 |
174 |
138 |
2017-2018 н.р. |
14 |
112 |
32 |
283 |
91 |
Стан дитячого травматизму
Навчальний рік |
Всього |
Побутові травми |
Шкільні травми |
Травми на уроці фізкультури |
||
2013-2014н.р. |
88 |
81 |
4 |
Киянчук О.І. Гуменюк М.М. Довгошия О.П. |
клас – 2 коридор – 1 сходи - 1 |
3 Молошек О.Є Якубів О.А. |
2014-2015 н.р. |
82 |
75 |
5 |
Черненко Б.Б. Дурай О.Д. Киянчук О.І. Дідух Н.В. |
клас – 1 сходи – 2 туалет – 1 їдальня – 1 |
2 Олексієнко О.Б. |
2015-2016 н.р. |
87 |
78 |
6 |
Коваль С.В. Дурай О.Д. Жук Т.Г. Козоріз І.П. |
клас – 3 сходи – 2 коридор – 1
|
3 Якубів О.А. Молошек О.Є. Олексієнко О.Б. |
2016-2017 н.р. |
77 |
69 |
8 |
Дідух Н.В. Лесишин Н.Л. Гірняк Г.Я. Оберванюк О.І. |
клас – 2 актовий зал – 1 подвір’я - 1 |
Молошек О.Є Кавчак І.Я. |
2017-2018 н.р. |
|
|
7 |
Довгошия О.П. Дзьоба О.В. Славська О.Л. Дурай О.Д. Лесишин Н.Л. Величко В.О. |
коридор – 3 спортзал – 2 спортивний майданчик – 1 вестибюль – 1 |
Кавчак І.Я. Олексієнко О.Б. Молошек О.Є. |
Основними причинами травматизму є порушення учнями правил внутрішкільної поведінки і безпеки життєдіяльності, недотримання вчителями обов’язків чергового. Класними керівниками проводиться недостатня робота з учнями по дотриманню правил безпеки в побуті, в школі та в позаурочний час.
Фінансово-господарська діяльність
Фінансування потреб школи проводиться бухгалтерією школи. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам школи, вчасно виплачувалися кошти за спожиту школою електроенергію, водопостачання, тепло. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв, водо- та теплопостачання.
В серпні – грудні 2017 року був проведений капітальний ремонт даху, на що з фонду розвитку було потрачено – 1330490 грн.
Проте, асфальтове покриття, фасад школи внутрішнього подвір’я, спортивний майданчик знаходяться в аварійному стані й потребують негайного капітального ремонту.
На 2018 р. міською радою виділені кошти в сумі 1458600 грн. на капітальний ремонт спортивного майданчика. В травні 2018р. був проведений тендер на роботи по капітальному ремонту спортивного майданчика і 19.06.2018р. з переможцем тендеру ТОВ «Тернопільбуд» буде заключено договір на виконання цих робіт.
Бюджетні кошти |
|
Заробітна плата |
8669250 грн. |
Комунальні послуги: - опалення - електроенергія - водо постачання |
727755 грн. 54018 грн. 22980 грн. |
Сміття, дератизація, телефон |
14597 грн. |
Інтернет |
9000 грн. |
Харчування малозабезпечених дітей |
76279 грн. |
Медикаменти |
4000 грн. |
Бак. обстеження |
4594 грн. |
Стипендія учням |
8100 грн. |
Навчання з ЦЗ |
1484 грн. |
Господарські товари |
11470 грн. |
Біохлор |
2500 грн. |
Протипожежні, електротехнічні вимірювання |
4934 грн. |
Електротехнічне обладнання для комп’ютеризації школи |
4552 грн. |
Канцтовари |
5802 грн. |
Класні журнали |
3869 грн. |
Заправка картриджів |
2990 грн. |
Паспорт «Тернополянина» |
630 грн. |
Доставка підручників |
6950 грн. |
Ремонт комп’ютера, міксерного пульта |
2837 грн. |
Послуги по використанню модуля «Фактичне виконання бюджету» |
7000 грн. |
Надання ліцензії на використання програмного комплексу «Курс» |
4950 грн. |
Поточний ремонт системи водопостачання |
19463 грн. |
Поточний ремонт по влаштуванню лічильника обліку води |
34188 грн. |
Поточний ремонт школи |
22363 грн. |
Музична апаратура |
15152 грн. |
Спортінвентар для спортивних залів |
7340 грн. |
Інструменти для уроків трудового навчання |
13944 грн. |
Хімічні реактиви для кабінету хімії |
2005 грн. |
Навчальні засоби для кабінету фізики |
5216 грн. |
Швейна машинка для кабінету трудового навчання |
6111 грн. |
Двері броньовані |
3760 грн. |
Кошти фонду розвитку |
|
Експертиза кошторисної документації кап.ремонту даху |
2236,86 грн. |
Технагляд |
24310 грн. |
Авторський нагляд |
5365 грн. |
Коригування кошторисної документації кап.ремонту даху |
4200 грн. |
Експертиза кошторисної документації кап.ремонту спортивного майданчика |
5478,86 грн. |
Кап.ремонт системи даху |
1294379,00 грн. |
Експертиза проектної документації (коригування) кап.ремонту спортивного майданчика |
2663,54 грн. |
Коригування кошторисів по кап.ремонту спортивного майданчика |
6607 грн. |
БФП (багатофункціональний пристрій) |
6500 грн. |
Спецкошти (оренда) |
|
Фотоілюстрований альманах «Школа на Камінній» |
13660 грн. |
Ноутбук |
10840 грн. |
Суми за дорученнями (благодійні внески) |
|
Шкільні меблі |
23930 грн. |
Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян. Реагування адміністрації школи на зауваження та пропозиції ради школи, батьківського комітету та педагогічної ради
Будь-хто із батьків, вчителів та учнів на протязі кожного навчального дня міг у будь-який час безперешкодно звернутись особисто до директора школи із тієї чи іншої проблеми.
Всі звернення уважно вивчаються і на кожне було відповідне реагування. При вирішенні тих чи інших проблемних питань в першу чергу враховувались інтереси учнів та школи.
Найбільш типовими були наступні заяви та звернення:
З боку учнів:
- на неправильну поведінку окремих однокласників;
- пропозиції щодо організації учнівського дозвілля та проведення культурно-масових заходів;
- прохання дати дозвіл на проходження повторної річної атестації з окремих предметів.
З боку вчителів:
- прохання вжити заходів по відношенню до окремих учнів та їх батьків (пропуски і дисципліна; навчання нижче можливостей);
- внести зміни у розклад уроків;
- дозволи на проведення екскурсійної поїздки з учнями;
- графік відпусток.
З боку батьків:
- розміщення класу;
- ремонт класних меблів;
- підготовка класу до нового навчального року.
Про пріоритетні напрямки роботи школи на 2018 – 2019 н.р.
1. Поступальна реалізація Концепції «Нової української школи», нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.
2. Запровадження нового принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків.
3. Запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня).
4. З метою реалізації компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходу до навчання продовження роботи педагогічного колективу над науково-методичною проблемою: «Формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності шляхом впровадження інноваційних навчально-виховних технологій»:
4.1. Активізація діяльності шкільних методичних формувань у контексті роботи над проблемою. Стимулювання розвитку педагогічної майстерності, професійного зростання педагогів (організація продуктивної взаємодії з учнями, майстерність вчити дитину самостійно здобувати знання й підвищувати свій рівень, щоб забезпечувати неперервність освіти).
4.2. Пошук нових прогресивних технологій, методів і прийомів впровадження життєвих компетентностей в освітній процес, пов’язаних із здобуттям учнями умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності.
4.3. Підготовка та проведення засідання педагогічної ради: «Про роботу педколективу щодо формування життєвих компетентностей учнів, формування у них високої пізнавальної культури на основі впровадження нових прогресивних технологій навчання».
5. Поглиблення міжнародного співробітництва школи, зокрема:
5.1. Співпраця з Goethe-Institut (Гете-Інститутом) в Україні в рамках проекту "Іспити у школах", співпраця з прогімназією Салтініо м. Таураге (Литва) в рамках здійснення українсько-литовських обмінів молоддю, співпраця з польським товариством «Порозуміння поколінь», участь у проекті "Road toTolerance" (Польща – Україна –Туреччина), участь у молодіжному обміні Польща – Україна – Словаччина "Once Upon a Time ".
5.2. Залучення волонтерів до навчально-виховного процесу школи.
5.3. Функціонування літнього мовного табору з метою популяризації іноземних мов.
5.4. Створення мотивації у вчителів та учнів для здачі міжнародних іспитів на рівень володіння іноземними мовами.
6. Впровадження проекту "Інтелект України" (1-А, 2-Б, 3-А класи).
7. Впровадження в освітній процес сучасних цифрових та комп’ютерних технологій.
8. Модернізація приміщення школи за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.
9. Капітальний ремонт спортивного майданчику школи.