Школа в радість: як налаштувати дитину на новий навчальний рік
16.08.2021 Administrator Категорія: Інформація для батьків
Після розслабленого літнього життя дітям важко звикнути до шкільного режиму. Раптом потрібно вранці вставати, ходити на уроки, а після них — пам’ятати про домашні завдання. Як допомогти дитині емоційно включитися в новий навчальний рік? Спробуємо розібратися, що полегшить доньці або сину адаптацію до шкільних буднів.
Поставте десять чарівних запитань
Діти лише розвивають навичку свідомо підсумовувати свій досвід. На відміну від дорослих, вони не ставлять собі за мету сісти і вдумливо проаналізувати свій минулий період життя.
Зрештою, їм складно навіть сформулювати питання, тому це стає завданням батьків. Допоможіть дитині відновити спогади про те найкраще, що їй довелося пережити в минулому навчальному році. Багато уточнюйте та запитуйте.
При цьому висловлюйте емпатію, здивування чи захват: так дитина «зчитуватиме» з вашого обличчя небайдужість та підтримку. Бути емоційно включеними в розповіді дітей дуже цінно: думка значимих дорослих допомагає дитині сформувати уявлення про себе, свою цінність, навички та риси.
Ці десять запитань допоможуть дитині підсумувати попередній шкільний рік та перелаштуватися з літнього режиму на активний вересень:
- Що хорошого трапилося у твоєму минулому навчальному році?
- Яка твоя мрія здійснилася?
- Розкажи про смішні випадки з життя твого класу.
- Які уроки ти найбільше любив?
- Що цікавого для себе ти дізналася з книг та уроків?
- Чого тобі вдалося навчитися за минулий рік школи?
- З ким з класу ти здружилася?
- Які труднощі успішно подолав?
- Які вчителі були улюбленими та чому?
- Що було твоїм досягненням за попередній рік школи?
Знайдіть десять причин любити школу
Мета цього завдання — позитивно налаштувати дитину на повернення в школу. Все-таки приємніше повертатися туди, де знаєш, чому тобі добре. Школа — це місце, де дитина не лише вчиться, а й знаходить друзів, наставників, нове хобі і тренує соціальні навички. У школі діти вчаться взаємодіяти з іншими. Вони сваряться і миряться, згуртовуються в команди, вчаться будувати стосунки на рівних та обирають лідерів. Саме в класі можна зустріти друзів чи навчитися малювати завдяки допомозі однолітків.
Перед новим навчальним роком разом з донькою чи сином пошукайте десять причин, чому вони люблять школу. Хай це будуть їх власні причини. Намагайтеся не критикувати та не просувати свою позицію. Нехай діти поміркують, чим особлива їхня школа, однокласники, шкільні знайомі, вчителі та час, проведений у шкільних стінах.
Можливо, це будуть зовсім далекі від навчання причини. Цілком нормально, якщо ваш син скаже, що любить школу через найкращого друга, а донька — через селфі з однокласницями. Школа, зрештою, це місце, де діти соціалізуються.
Заохочуйте дітей поміркувати та нарахувати принаймні десять різних причин. А якщо вони їх намалюють на ватмані та почеплять у своїй кімнаті, то це буде ще одним джерелом мотивації під час навчання.
Творчо підтримайте цікавість до предметів
Викличте зацікавленість до того, що дитина вивчить на улюблених предметах у новому шкільному році. Наприклад, син або донька любить біологію. Тоді допоможе сімейний квест, коли ви вигадуєте завдання чи запитання і залишаєте їх у різних частинах дому, а дитина самостійно шукає відповіді на них. Питання мають зачіпати майбутні теми уроків біології. За кожну правильну відповідь нараховуються бали. Грати в цю гру можна навіть кілька днів. Або ж можете сховати кілька питань чи задач, які вже були вивчені. Як результат, дитина отримує винагороду за старання, і в неї знову з’являється зв’язок зі школою.
Ніхто не забороняв експериментів, які безпечно можна реалізувати вдома. Підійде пророщування квасолі, змішування фарб, виготовлення слаймів. Будь-що, що буде новим для дитини. Вам можуть знадобитися готові набори для юних дослідників, які мають всі необхідні елементи, щоб разом експериментувати та дізнаватися нове.
Створюйте свято кожного місяця
Місяці школи будуть радіснішими, якщо вдома регулярно заплановано щось цікаве. Використайте початок нового шкільного року як можливість для зближення всієї сім’ї. Для цього зберіться та разом подумайте: які будуть винагороди в кінці кожного місяця для тих, хто добре вчився і добре працював?
Ви можете записати ідеї на папірцях, скрутити їх та покласти в коробку, а тоді — по черзі витягнути і сформувати остаточний список. До прикладу: вересень — піти на новий мультфільм та в піцерію, жовтень — похід у квест-кімнату, листопад — зробити ніч кіно вдома з попкорном, грудень — спільна поїздка на лижі.
Маленькі спільні традиції надихають та наповнюють нас приємним очікуванням. Тож найкраще — якщо ви напишете спільні винагороди принаймні на наступні чотири місяці: з вересня по грудень. Так буде зрозуміло, що приємного чекає вашу сім’ю кожного останнього дня місяця.
Джерело: https://osvitoria.media/experience/shkola-v-radist-yak-nalashtuvaty-dytynu-na-novyj-navchalnyj-rik/
Коментарі 0