Як вдягати дитину в мороз — поради полярників

24.12.2021   Administrator   Категорія: Інформація для батьків

Полярники з Національного антарктичного наукового центру «Вернадський» надали поради, як уникнути переохолодження і обмороження.

«Хто там просив надіслати в Україну трохи снігу з «Вернадського»? Здається, ваша мрія здійснилася: до нас прийшла справжня зима. Тож нагадуємо основні лайфхаки від полярників, як захиститися від переохолодження та обмороження», — написали на Facebook-сторінці експедиції.

• Щоб не змерзнути на морозі — рухайтеся! Навіть якщо доводиться стояти/сидіти на одному місці, робіть рухи пальцями, ногами, руками, розминайтеся.
  • Не виходьте на холод голодним — організму треба багато енергії. Візьміть із собою шоколад чи поживний батончик, якщо раптом треба буде відновити сили.
  • Не менш як за пів години до виходу з дому змастіть обличчя та руки жирними кремом, а для губ використайте гігієнічну помаду чи бальзам.
  • Вдягайте кілька шарів одягу, між якими завжди має залишатися простір: так краще зберігається тепло.
  • Слідкуйте, щоб ваші речі були сухими. Приміром, якщо йдете ліпити сніговика, то візьміть із собою кілька пар рукавичок.
  • Максимально закривайте всі ділянки тіла: вдягайте теплі рукавички, шапку, а зверху ще капюшон. Для захисту обличчя можна використати баф — це багатофункціональна пов’язка, яка гарно відводить вологу.
  • Дуже зручна і тепла річ — термоодяг. Він існує різних видів. Наприклад, для активного руху на морозі обирайте той, що гарно відводить вологу. Якщо ж ваша активність буде не дуже високою, то потрібен теплозберігальний одяг.
  • Зараз також є багато спеціального одягу, який захищає від низьких температур та вологи, зокрема куртки й комбінезони. Можливо, це не дуже вишукано, але точно тепло. Плюс є можливість відчути себе полярником, який цілий рік працює на вулиці в такому одязі.
  • Тісне взуття на тонкій підошві — це гарантія того, що ваші ноги змерзнуть. Як і у випадку з одягом, між ногами в теплих шкарпетках і взуттям має залишатися певний простір для збереження тепла. Краще його утримати допоможе і товста підошва.
Джерело: osvitoria.media