Чи мобільний телефон і справді найкращий подарунок?
16.02.2017 Administrator Категорія: Інформація для батьків
Погодьтесь, що мобільний телефон є одним із найбажаніших подарунків, особливо мріють про нього дітлахи. Навіть зовсім дрібна малеча, яка ще й писати не вміє, старанно вимальовує «мобілочку» в листах до святого Миколая чи до Діда Мороза. Мобiльнi i справдi полегшують життя батькам, завжди можна зателефонувати й дізнатися, де твоя дитина, чому затримується. І взагалі, тримати руку на пульсі. А тепер іще й з’явилася послуга, з допомогою якої можна простежити, де саме перебуває ваше чадо. Та, мабуть, усе-таки не варто надміру захоплюватись цим новітнім і таким зручним винаходом.
Мобільники шкідливіші за куріння
Лiкар Віні Куран, вiдомий фахiвець з онкологічних захворювань, опублiкував пiдсумки свого останнього дослiдження, якi свiдчать про те, що мобiльнi телефони завдають значно бiльше шкоди, нiж курiння. У користувачiв із десятирiчним «стажем» ризик розвитку раку i збільшується удвiчi. Якщо вiрити В. Куранові, то незабаром рівень смертності від користування мобільником перевищить рівень смертності від куріння. А пристрасть до до цигарки щорiчно вбиває близько п'яти мiльйонiв осiб.
Мобільний і діти
2001 року управління досліджень Європейського парламенту опублікувало доповідь із рекомендаціями для всіх держав-членів Євросоюзу запровадити заборону на користування мобільними телефонами дітям, які не досягли підліткового віку. В доповіді порадили вилучити з продажу іграшкові мобільники і відмовитися від розрахованої на дітей реклами цього виду зв’язку, щоби не формувати в них надто раннє зацікавлення. У доповіді наполягають на тому, що дитячий мозок особливо підвладний шкідливій дії електромагнітних полів, руйнується також кровотворна система.
Американська академія педіатрії (АПП) виступила з рекомендацієми щодо обмеження часу, який діти проводять перед екранами мобільних пристроїв, комп’ютерів, телевізорів і приставок.«Надмірне медіа-споживання спричиняє ожиріння, погану успішність у шоклі, агресію і поганий сон». – попереджає Марджорі Хоган, педіатр і один із авторів доповіді.
Забороніть дітям користуватися смартфоном або планшетом під час їжі й одразу після сну. Час користування обмежте двома годинами на день. Окрім того, у спальнях дітей немає бути телевізорів і під’єднаних до Інтернету пристроїв.
У нейродіагностичному науковому інституті в Іспанії ще 2001 року виявили, що в 11-13-річних дітей, які дві хвилини розмовляли стільниковим телефоном, зміна біоелектричної активності мозку зберігається ще дві години після того, як вони покладуть слухавку. В Брістольському університеті в Великобританії торік закінчилися дослідження, які засвідчили значне сповільнення реакціі в lО-11-річних дітей, які використовували мобільний телефон стандарту GSM. Аналогічні підсумки отримали фіни в університеті міста Турку, які спостерігали за групою дітей 10-14-ти років.
Англійські експерти вважають, що електромагнітне поле сотового телефону суттєво послаблює імунну системy дитини.
Поради користувачам мобільного зв'язку - і· великим. і маленьким
- розмовляти мобільним телефоном варто не більше ніж годину на день. Спілкуйтеся лаконічно і лише за потреби. Ліпше частіше, але коротко;
- набравши номер, не відразу підносьте мобілку до вyxa. Полічіть до п'яти. Так ви уникнете діі потужнішого сигналу, який антена мобільника випромінює після набору номера. Знайшовши потрібного абонента і і встановивши з ним зв'язок, апарат перейде на режим зниженої потужності випромінювання;
- не купуйте мобільних дітям до 9-10-ти років або бодай купуйте найпростіший із якомога меншою кількістю функцій;
- вагітним абсолютно недопустимо носити мобільні телефони на шиї, а лише в сумочці, і бажано користуватися ними тільки у крайньому разі;
- антена здебільшого в телефонів розташована зі зворотного боку екрана. Тому тримати апарат потрібно знизу, так, щоби не закривати долонею антену і не створювати перешкоди для проходження сигналу. Перешкоду у вигля ді руки ваша мобілка сприймає як збільшення відстані до базової станції і починає працювати зі значно більшою потужністю;
- опромінення від телефону значно зростає під час розмови в салоні автомобіля чи· автобуса. Потужність сигналу там може зростати вп'ятеро-вшестеро, до того ж опромінюються й інші пасажири;
- варто використовувати навушники чи блютуз;
- купуючи мобільник, ознайомтесь із технічним паспортом і знайдіть там SAR-показник, який позначає поглинуту потужність. Обирайте телефон із меншою максимальною потужністю випромінювання;
- розмовляйте стаціонарним.
Інформація для роздумів
Російські вчені проводили дослідження, спрямовуючи електромагнітні хвилі на жаб, унаслідок цього у тва- . ринок зупинялося серце.
***
Американські дослідники поклали мобільний телефон до вулика. У підсумку 80% бджіл назад не повернулися, вони втратили здатність орієнтуватися в просторі.
***
У любителів порозмовляти мобільним часто загострюються алергічні реакціі та бронхіальна астма: електромагнітні хвилі змінюють структуру клjтин.
Оксана Максимяк
Коментарі 0