Психологічний супровід: Як говорити зі своїми дітьми про коронавірусне захворювання?

17.03.2020   Administrator   Категорія: Батькам

8 порад, які допоможуть заспокоїти та захистити дітей

Нині, коли ви так багато чуєте про коронавірусне захворювання 2019 року (COVID-19), легко відчути інформаційне перенасичення. Якщо і ваші діти відчувають тривогу, це також зрозуміло. Дітям може бути важко усвідомити те, що вони бачать в Інтернеті або по телевізору (або чують від інших людей), тому вони можуть бути особливо вразливими до відчуття тривоги, стресу і смутку. Але відкрите обговорення з вашими дітьми та підтримка з вашого боку може допомогти їм зрозуміти ситуацію, робити правильні дії та навіть зробити позитивний внесок для інших.

1.  Ставте відкриті запитання та слухайте

Почніть із того, щоб запропонувати дитині поговорити про цю проблему. Дізнайтеся, що саме діти вже знають, і дозвольте їм визначати напрямок розмови.  Якщо діти ще маленькі та не чули про спалах, можливо, вам не потрібно буде піднімати це питання – просто скористайтеся можливістю нагадати їм про хороші гігієнічні практики, не створюючи нових побоювань. Переконайтеся, що ви перебуваєте в безпечному середовищі, і дозвольте дитині говорити без обмежень. Допомогти почати розмову можуть малювання, розповіді та інші види діяльності. Найголовніше – не мінімізуйте і не уникайте їхніх побоювань. Визнавайте почуття дітей та запевняйте їх, що за ці речі природно відчувати страх. Покажіть, що ви слухаєте їх, приділяючи їм всю свою увагу, і дайте їм усвідомити, що вони можуть поговорити з вами та своїми вчителями, коли захочуть.

2.  Будьте чесні: поясніть правду словами, зрозумілими для дітей

Діти мають право на правдиву інформацію про те, що відбувається у світі, але дорослі також несуть відповідальність за те, щоб захистити їх від стресу. Використовуйте мову, відповідну віку, спостерігайте за їх реакцією та будьте чутливі до рівня їхньої тривоги. Якщо ви не можете відповісти на їх питання, не намагайтесь вигадати правильну відповідь. Використовуйте це як можливість разом вивчити інформацію. Чудовими джерелами інформації є веб-сайти міжнародних організацій, таких як ЮНІСЕФ та Всесвітня організація охорони здоров’я. Поясніть, що деяка інформація в Інтернеті не є точною і краще довіряти експертам.

3. Покажіть їм, як захистити себе та своїх друзів

Один з найкращих способів уберегти дітей від коронавірусу та інших захворювань – це просто заохочувати їх регулярно мити руки. Це не повинно бути страшною розмовою. Співайте разом з The Wiggles або виконайте цей танок, щоб зробити навчання цікавим. Ви також можете показати дітям, як прикривати обличчя під час кашлю чи чхання згином ліктя, пояснити, що краще не перебувати надто близько до людей, у яких є ці симптоми, і попросити їх говорити вам, якщо вони починають відчувати, що у них лихоманка, кашель або ускладнене дихання.

4. Запевніть їх, що все буде добре

Коли ми бачимо безліч хвилюючих сюжетів на телебаченні чи в Інтернеті, іноді може здаватися, що криза нас оточила. Діти можуть не розрізняти зображення на екрані та особисту реальність навколо себе. Вони можуть вірити, що їм загрожує небезпека. Ви можете допомогти своїм дітям впоратися зі стресом, створивши для них можливість пограти і відпочити, коли є така нагода. Дотримуйтесь регулярних процедур і розкладу, наскільки це можливо, особливо перед сном, або допомагайте створювати новий розклад у нових умовах. Якщо у вашому районі спалах захворювання, нагадайте своїм дітям, що вони, ймовірно, не підхоплять інфекцію, що більшість людей, які мають коронавірус, не хворіють сильно, і що багато дорослих наполегливо працюють над тим, щоб зберегти вашу сім’ю. Якщо ваша дитина почуває себе погано, поясніть, що їй доведеться залишитися вдома або в лікарні, оскільки це безпечніше для неї та її друзів. Скажіть їй, що ви знаєте, що часом це важко (можливо, страшно чи навіть нудно), але дотримання правил допоможе зберегти всіх у безпеці.

5. Перевірте, чи не відчувають вони стигму та чи вони її не поширюють

Спалах коронавірусу приніс численні повідомлення про расову дискримінацію у всьому світі, тому важливо переконатися, що ваші діти ані зазнають булінгу, ані сприяють йому. Поясніть дітям, що коронавірус не має нічого спільного з тим, як хтось виглядає, звідки походить чи якою мовою говорить. Якщо дітей обзивають або знущаються над ними в школі, вони мають відчувати, що можуть безпечно розповісти про це дорослим, яким вони довіряють. Нагадайте своїм дітям, що кожен і кожна має право бути в безпеці в школі. Знущання – це завжди неправильно, і всі ми повинні робити все можливе, щоб добре ставитися та підтримувати один одного.

6. Шукайте помічників

Дітям важливо знати, що люди допомагають один одному добрими вчинками. Поділіться, зокрема, історіями медичних працівників, вчених і молодих людей, які працюють над тим, щоб зупинити спалах та зберегти громади в безпеці. Якщо діти знають, що співчутливі люди вживають дій на їх захист, це може їх заспокоїти.

7. Дбайте про себе

Ви зможете краще допомогти своїм дітям, якщо і самі будете піклуватися про себе. Діти бачать, як ви реагуєте на новини. Тому для них важливо розуміти, що ви спокійні та не панікуєте. Якщо ви відчуваєте занепокоєння або засмучені, знайдіть час для себе і зверніться до інших родин, друзів та людей у ​​вашій громаді, яким ви довіряєте. Приділіть трохи часу заняттям, які допоможуть вам розслабитися та відновити сили.

8. Обережно закінчуйте розмови

Важливо знати, що ми не залишаємо дітей у біді. Коли ваша розмова завершується, спробуйте оцінити рівень тривожності дітей: спостерігайте за їхньою мовою тіла, оцінюйте, чи використовують вони звичайний тон голосу, і дивіться, як вони дихають. Нагадайте своїм дітям, що вони можуть у будь-який час поговорити з вами на будь-які інші теми, в тому числі складні. Нагадуйте їм, що ви піклуєтесь про них, що ви слухаєте їх, і що вони можуть звернутися до вас, коли відчувають стурбованість.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ І СВОЇХ ДІТЕЙ! БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Джерело: https://www.unicef.org/ukraine/stories/how-talk-your-child-covid-19

 

Коментарі 0

Ви не увійшли в систему! Вхід
Поділіться з друзями