Вчимо дитину дбайливого ставлення до здоров’я

26.03.2020   Administrator   Категорія: Батькам

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям десять розвивальних завдань для розвитку у дітей дбайливого ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей. Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до дотримання здорового способу життя та правильного харчування.

Визначаємо ознаки здоров’я. Пропоноване завдання допоможе дитині визначити ознаки здорової людини, формувати ціннісне ставлення до власного здоров’я. Виконуючи завдання, дитина розвиватиме навички аналізувати та оцінювати наслідки та ризики небезпечної поведінки, вчитиметься робити аргументований вибір на користь здорового способу життя.

Розшифровуємо назви чинників здоров’я. Завдання допоможе дитині визначити чинники, що впливають на здоров’я людини, формувати ціннісне ставлення до власного здоров’я. Дитині пропонується розшифрувати слово «активність», й написати, що означає цей чинник здоров’я.

Створюємо рекламу корисних продуктів. Це завдання сприятиме формуванню соціальної та здоров’язбережувальної компетентностей, а також уявлення про вплив продуктів харчування на здоров’я людини. Учням і ученицям пропонується вибрати корисний, на їхню думку, продукт харчування й створити його рекламу.

Час обіду: складаємо меню. Це завдання сприятиме розвитку вміння здійснювати осмислений вибір при укладанні власного меню. Виконуючи завдання, діти вчитимуться аналізувати склад продуктів та їхній вплив на здоров'я людини, опанують елементарні правила культури харчування, зможуть поглибити знання про корисну й шкідливу їжу.

Вибираємо корисні дії – турбуємося про здоров’я. Це ілюстроване завдання допоможе дитині навчитися турбуватися про здоров’я, вибираючи корисні заняття з переліку запропонованих. Завдання містить 9 малюнків, на яких зображено різні дії. Дитині потрібно поставити позначку поряд з тими малюнками, на яких зображено корисні для здоров’я дії.

Малюємо апетитні страви, визначаємо корисні. Це завдання допоможе дитині проаналізувати свої вподобання в їжі, навчитися розрізняти шкідливу й корисну їжу. Дитині пропонується поміркувати, які страви викликають у неї апетит, намалювати їх, потім серед намальованих страв потрібно вибрати найбільш корисні та написати, у чому полягає їхня користь.

Аналізуємо сфери свого життя: здоров’я. Це завдання допоможе дитині оцінити, наскільки вона задоволена рівнем свого здоров’я, навчитися турбуватися про себе. Виконання завдання допоможе дитині краще зрозуміти себе і навчитися брати на себе відповідальність.

Важливі контакти екстрених служб. Пропоноване завдання допоможе дитині розвинути відповідальне ставлення до особистої безпеки й безпеки інших. Дитині пропонується з’єднати лінією представників професії, авто й контактний телефон відповідної служби. У процесі виконання завдання, дитина вчитиметься розпізнавати ситуації небезпеки, визначати осіб, які можуть надати допомогу, описувати приклади діяльності служб допомоги в небезпечних ситуаціях та ідентифікувати їх телефони, демонструвати, як просити про допомогу.

Розмальовка «Улюблена їжа». Це ілюстроване завдання допоможе дитині проаналізувати свої смаки в їжі. Серед 14-ти малюнків дитині пропонується розмалювати зображення тих харчових продуктів, які вона полюбляє їсти. Зображення тієї їжі, що дитині не подобається, потрібно обвести червоним. Виконуючи завдання, дитина розвиватиме аналітичне мислення й увагу, навчиться краще розуміти й висловлювати свої вподобання, збагатить словниковий запас. Завдання сприятиме розвитку зорової пам’яті й дрібної моторики.

«Моє тіло»: учимось поважати своє тіло. Це завдання допоможе дитині проаналізувати значення свого тіла та своїх унікальних особливостей, а також допоможе поміркувати над тим, як спосіб життя впливає на зовнішність і що треба робити, щоби підтримувати здоров’я свого тіла. Виконуючи завдання, дитина проаналізує свою зовнішність і збагне, що кожна людина неповторна й саме тому прекрасна, підвищить власну самооцінку та сповниться повагою до свого тіла.

 

 

Коментарі 0

Ви не увійшли в систему! Вхід
Поділіться з друзями